'Papa Türkiye'nin tanıtımını yaptı'

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Çiçek, Papa'nın ziyaretinin Türkiye açısından çok iyi olduğunu belirterek, "Papa'nın Türkiye ziyaretini 2 bine yakın yabancı gazeteci takip etti, milyarlarca dolar verilse yapılamayacak bir tanıtım gerçekleşti" dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Papa'nın ziyareti sonucu Türkiye'nin ne kadar önemli ve hoşgörülü medeniyet beşiği olduğu gözler önüne serildiğini ifade eden Çiçek, "Türkiye'ye ilk defa papa gelmiyor. Bu üçüncü papa ziyaretidir. Papa ile beraber 2 binden fazla yabancı basın mensubu Tükiye'ye geldi. Türk milleti misafirperver bir millettir." diye konuştu.

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı'nın yeni hizmet binasının açılışını yaptı. Açılışta konuşan Bakan Çiçek, dünyanın hızlı bir şekilde değiştiğini belirterek söz konusu değişim içerisinde en çok değişen ülkenin Türkiye olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin çok önemli başarıları gerçekleştirdiğini ve çok önemli hedefleri yakaladığını belirten şunları söyledi: "Herkes insafla elini vicdanına koyduğunda Türkiye 5 sene evvel neyi konuşuyordu, şimdi neyi konuşuyor. 5 sene evvel Türkiye neredeydi şimdi derede. Bunlara bir baktığımızda Türkiye'nin her geçen gün daha ileri bir noktalara gittiğini görme imkanı var." dedi.

"Dünyada bundan 5 sene evvel Türkiye gibi bir ülkenin var olduğundan haberi dahi yoktu" diyen Çiçek, "Halbuki dünyanın gündeminde Türkiye var. AB'yi eskiden çok konuştuk. Fransa'yı konuşurduk, Almanya'yı konuşurduk ama onlar bizi konuşmazdı. Ama bugün Türkiye 4 yıllık AK Parti iktidarı döneminde gerçekleştirilen reformlar ve attığı adımlar sayesinde dünya dengeleri arasında artık bir de Türkiye var. Türkiye ne düşünüyor? Ne yapacak bu merak edilir hale geldi."

Papa'nın ziyareti sonucu Türkiye'nin çok büyük tanıtım ve reklamı olduğunu ifade eden Çiçek, "Türkiye'ye ilk defa papa gelmiyor. Bu üçüncü papa ziyaretidir. Papa ile beraber 2 binden fazla yabancı basın mensubu Tükiye'ye geldi. Türk milleti misafirperver bir millettir. Her türlü fikre, düşünceye tolerans göstermiş, anlayış göstermiştir. Özgürlüğü laf olarak değil tarihinde gerçekleştirmiş bir ülkedir. Halkının yüzde 99 Müslüman bir ülkedir. İlk defa Katolik kilisesinin ruhani lideri birçok tartışmalardan sonra Müslüman bir ülkeye ziyarete geliyor. Birçok spekülasyonlar yapıldı. Ama güvenlik güçlerin ve vatandaşların sağduyuları ile bu ziyaret dış ülkede büyük yankı buldu. Yurt dışında Türkiye ile ilgili güzel yayınlar yapıldı. Türkiye'nin ne kadar önemli hoşgörülü medeniyet beşiği olduğu gözler önüne serildiği konusunda yayınlar yapıldı. Bu Türkiye'nin kazanımıdır."

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Doğru Yol Partisi'nden AK Parti'ye geçen Pınarhisar Belediye Başkanı Mehmet Kapılı'ya rozetini taktı. Bakan Çiçek, daha sonra Kırklareli'nden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious