Papa ziyareti esnafa kepenk kapattırıyor

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Papa 16. Benedict'in İstanbul ziyareti öncesi üst düzey güvenlik önlemlerinin alındığı Fener Rum Patrikhanesi çevresinde bulunan esnaf kepenk kapatıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Papa 16. Benedict'in İstanbul'u ziyareti öncesi alının güvenlik önlemleri üst düzeye çıkartıldı. Papa'nın ziyaret edeceği Balat'ta bulunan Fener Rum Patrikhanesi civarında da çok sayıda çevik kuvvet ekibi ve panzerler hazır bekletiliyor. Bölgede dolaşan sivil polisler de çevrede kuş uçurtmuyor. Patrikahane ve civarında bulunan sokakları kapatan polis giriş ve çıkışları kontrol altına alınca çevrede bulunan esnaf satış yapamamanın sıkıntısını yaşıyor. Bazı esnaflar iş yapamadıkları için kepenk kapatırken, bazılar ise bütün zorluklara rağmen dükkanlarını açık tutmaya devam ediyor.

İki gündür satış yapamadığı için Patrikhane'nin hemen arkasındaki sokakta bulunan hediyelik eşya dükkanını kapatan Metin Epik, "Yaklaşık dört gündür iş yapamıyorum ve toplam zararım 5 bin YTL'yi buldu. Zararımın nasıl karşılanacağı konusunda bir bilgim yok" şeklinde konuştu. Patrikane'nin sokağında züccaciye işi yapan Ali Rıza Türkeş ise kepenk kapatmadığını ancak satış da yapmadığını belirtti. Türkeş: "Papa'nın geleceği gün dükkanların kapatılacağını söylediler. Eğer o gün dükkanımı açabilirsem belki satış yapabilirim" dedi.

Bu arada Balat'ta yaşayan vatandaşların ev ve dükkanlarına Türk bayrakları astıkları gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious