'Papa ziyareti için sivil polis çalışacak'

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Papa 16. Benedict'in İstanbul'a gelişi için alınan güvenlik tedbirlerini yerinde denetledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cerrah , gazetecilere yaptığı açıklamada, görev yapacak polis sayısı konusunda bilgi veremeyeceğini ancak resmi ve sivil dahil rekor sayıda emniyet mensubunun ziyaret sırasında çalışma yapacağını kaydetti. Üçüncü kez yapılan tatbikatta eksik olan tarafları görmeye çalıştıklarını anlatan Cerrah, ''Güvenlik en üst düzeyde, en iyi şekilde almaya calışıyoruz. Devlet başkanıdır, ülkemi ziyaret etmektedir. Bununla ilgili her türlü tedbiri en iyi şekilde almaya çalışıyoruz'' dedi.

''Ciddi bir ihbar var mı'' sorusuna Cerrah, şu karşılığı verdi: ''Şu ana kadar önemli bir ihbar yok. Zaten bizim çalışmalarımız da var. Bu konuda bütün ekiplerimiz çalışıyor. Uzman ekiplerimiz güzergahta , gezeceği yerlerde, ara sokaklar dahil sivil olarak en kritik yerlere yerleştirildi. Hiç ummadığı zamanda polislerimizle bu tipte kişiler karşılaşabilecek durumda. Resmi görevlilerimizden çok uzman sivil görevlilerimizi hem güzergahta hem gezi yapacağı yerlere yerleştirilmiş durumda.''

Kaç polis görev yapacağı konusunda bilgi vermeyen Cerrah, ''Ama oldukça fazla. Rekor diyebiliriz. Ara sokaklardaki görevlilerimize çok daha fazla güveniyorum. Bu konuda uzmanlar.'' diye konuştu. Papa'yı havalimanından aldıkları zaman güzergahları boşaltacaklarını ve ikamet ettiği yerde belli aralıklarla kapatmalar yapacaklarını ifade eden Emniyet Müdürü Cerrah, "Misafir götürülürken hiçbir şekilde trafik akmayacak. Bu konuda hep birlikte misafirimizi İstanbul'da ağırlayıp güvenli bir şekilde ayrılmasını sağlayacağız. İstanbul halkımıza az da olsa biraz rahatsızlık vereceğiz. Zaten trafiğimiz malum'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious