Papa'dan sıcak mesaj

  • Giriş : 11.11.2006 / 00:00:00

Ülkemizi ziyarete hazırlanan Papa Benedictus, Türkiye-İtalya ilişkilerinin 150'nci yıl dönümü toplantıları nedeniyle Roma'da bulunan Marmara Vakfı üyelerini Vatikan'daki makamında kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın İtalya Dışişleri Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği Türkiye-İtalya ilişkilerinin 150. yıl dönümü toplantıları münasebetiyle Roma'da bulunan Marmara Vakfı üyeleri, Vatikan'da önemli bir görüşmeye imza attı. Dr. Akkan Suver'in başkanlığında Marmara Vakfı Akademik Konsey Üyelerinden Prof. Dr. İlter Turan (Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi), Gazeteci Leyla Tavşanoğlu (Cumhuriyet Gazetesi) ve İşadamı Cafer Okray'dan oluşan heyeti, Papa Benedictus Vatikan'da kabul etti. Marmara Vakfı'nın Türkiye'nin önde gelen bir sivil toplum kuruluşu olarak bilindiğini belirten Papa Benedictus Türkiye ziyaretine büyük önem verdiğini ve Türkiye'ye 2000 civarında gazeteci ile geleceğini söyledi. Ayrıca Marmara Vakfı'nın on yıldır tertiplediği Sevgi ve Barış İftarları'na büyük değer verdiklerini bundan dolayı da iki iftara, Bakan seviyesinde katıldıklarını belirten Papa Benedictus bugünkü kabulde de bu çalışmaların payının büyük olduğunu vurguladı.

BARIŞA VE SEVGİYE YENİ UFUKLAR

Dr. Akkan Suver de Papa Benedictus'a millet ve devletimizin Cumhurbaşkanı ve Ruhani Lider olarak Zat-ı Devletleri'ni beklediğini ve sivil toplum kuruluşu sıfatıyla kendilerinin misafirliği süresince meydana gelmesinden endişe duyulan bir-iki gösterinin ise demokrasinin erdemi olarak değerlendirilmesinin gereği üzerinde durdu. Kabul sonunda Marmara Vakfı aracılığıyla Türk Milleti'ne esenlikler dileyen Papa Benedictus Ankara, İstanbul ve İzmir'i ziyaretinin uluslararası barışa ve sevgiye yeni ufuklar açacağına inandığını da söyledi. Ziyaret sırasında Vatikan'ın Dinlerarası Diyalog Bakanı Mgr. Luigi Celata da hazır bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious