Papadopulos önde gidiyor

  • Giriş : 15.07.2007 / 21:07:00

Kıbrıs'ta yapılan ankette Papadopulos'un önde olduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kıbrıs Rum kesiminde Şubat 2008'de yapılacak başkanlık seçimleri için yapılan anket, Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos'un önde olduğunu gösterdi.

Fileleftheros gazetesi'nin, "RAI Consultants" şirketinin 1010 kişi ile 10-13 Temmuz tarihleri arasında yaptığı anketin sonucuna dayanarak verdiği habere göre, Papadopulos, diğer adaylar Rum Meclisi Başkanı ve AKEL Genel Sekreteri Dimitris Hristofyas ile ana muhalefet Demokratik Seferberlik Partisi'nin (DİSİ) desteklediği bağımsız aday Yannakis Kasulidis'in önünde gidiyor.

Ancak, aynı şirketin Nisan ayında yaptığı anketle kıyaslandığında, son anket, Papadopulos ve Kasulidis'in oylarında düşüş, Hristofyas'ın oylarında ise artış gözlemlendiğini ortaya koydu.

10-13 Temmuz tarihleri arasında yapılan ankete göre, ilk tur oylamada Papadopulos'un yüzde 30.8, Kasulidis'in yüzde 29.6, Hristofyas'ın yüzde 26.3, Kostas Themistokleus'un ise yüzde 0,7 oy alacağı tahmin ediliyor.

Seçimin ikinci tura kalması ve Kasulidis-Papadopulos ikilisinin ikinci turda yarışması halinde; Papadopulos yüzde 47.2, Kasulidis yüzde 36.6, Hristofyas ve Papadopulos'un ikinci tura kalması halinde ise Hristofyas'ın yüzde 41.1, Papadopulos'un yüzde 39.5 oy alacağı tahmin ediliyor.

Hristofyas ve Kasulidis'in ikinci tura kalması durumunda ise Kasulidis yüzde 39.4, Hristofyas yüzde 38.5 destek alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious