Papağan Kelime-i Şehadet getirirse...

  • Giriş : 20.02.2006 / 00:00:00

Ankara'da eski bir boksöre ait Osman Kaptan ismindeki papağan; Kelime-i Şehadet getiriyor, hayvan taklidi yapıyor ve yaşadığı evin telefonunu ezberden söylüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sincan'da yaşayan Orhan Çapur'a ait Osman Kaptan isimli papağanın marifetlerini görenler hayrete düşüyor. Çünkü bu papağan türlerinden çok farklı. ''Eşhedü Enla İlahe İllahlah'' diyerek kelime-i şehadet getiriyor ve ''Bismillah'', ''Allah'' kelimelerini zikrediyor. Osman Kaptan, yedi haneli ev telefonunu da ezberden söyleyerek görünleri hayrete düşürüyor. Osman Kaptan'ın dinlediği sabah ezanından kelime-i şehadet getirmeyi öğrendiği tahmin ediliyor.

Osman Kaptan'a gözü gibi bakan Orhan Çapur, ''Papağanı dört yıl önce satın aldım. Kendisine Osman Kaptan ismini taktım. Bu şekilde Kelime-i Şehadet getirdiğini görünce çok duygulandım. Bana kimsenin inanmayacağını düşünüp kafesin önüne bir kamera kurarak söylediklerini kaydettim. Papağanıma iyi bakacağını düşündüğüm ve 50 bin YTL verecek kişiye satmayı düşünüyorum'' dedi.

Kelime-i Şehadet getiren papağanın varlığının öğrenilmesinin ardından eve bir çok kişinin geldiği yada telefon açarak bilgi almaya çalıştığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious