Papa'nın gelşi Başkent trafiğini felç etti

Papa'nın gelşi Başkent trafiğini felç etti.11135
  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Türkiye'ye öğle saatlerinde gelen Papa 16. Benedick'in güvenliği için 6 bin polis görev alırken, kapatılan yol güzergahlarına girişlerde trafik problemi yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kapatılan yolda bir kazaya gitmek isteyen ambulans mahsur kalırken, vatandaşlarla trafik ekipleri arasında tartışma yaşadı. Vatandaşlar duruma tepki göstererek trafik ekiplerinden yolu açmasını isteyince bir anlık gerginlik yaşandı. Kazaya gitmek için yola çıkan ambulans trafiğe takılınca, kaza yerine başka bir ambulans sevk edildi.

Papa'nın ziyaret için uğrayacağı yol güzerğahları uzun süre trafiğe kapatılınca vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Kaza için yola çıkan ancak trafiğe takılan bir ambulans olay yerine gidemeyince, kaza yerine başka bir ambulans gönderildi. Ambulansa yol verilmemesine tepki gösteren vatandaşla ile trafik ekipleri arasında kısa süreli sorun yaşadı. Ambulansa yol verilmesini isteyen vatandalar duruma tepki göstererek, uzun süredir beklediklerini söyledi.

Papa'nın uçakla Esenboğa Havaalanı'na inmesi ile birlikte Ankara Emniyeti sıkı güvenlik önlemleri aldı. Papa'nın güvenliğini sağlamak için 6 bin polis görev alırken, polis ekipleri Papa'nın ziyaret ettiği yerlerin yol güzergahları üzerinde 20 metre aralıklarla güvenliği sağladı. Güzergah üzerini trafiğe kapatan polis ekipleri, otomobillerin Papa'nın gideceği yola girmesi engellendi.

Papa'nın Vatikan elçileğine gitmesi ile trafik normale döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious