Papa'nın güvenliği ile ilgili Türkiye atıfı dikkat çekti

Papa'nın güvenliği ile ilgili Türkiye atıfı dikkat çekti.12380
  • Giriş : 13.04.2008 / 21:49:00

Vatikan, Papa'nın ABD'ye yapacağı ziyareti değerlendirirken Türkiye'den örnek verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

16 Benediktus'un 15 Nisan'da ABD'ye seyahatinden önce Vatikan Devlet Sekreteri (Başbakan) Kardinal Tarcisio Bertone'nin, Papa'ya yönelik olası terör tehditlerine ilişkin soruyu yanıtlarken, Türkiye'ye atıfta bulunması dikkati çekti.

Kardinal Bertone, terör tehditleri açısından Papa'nın ABD'ye yapacağı ziyareti Türkiye'ye yaptığı ziyaretle kıyaslayarak şöyle konuştu:

"Papa'nın yaptığı bir başka seyahati, Türkiye'ye yaptığı ziyareti hatırlıyor musunuz? Seyahat öncesinde de tehditler vardı, seyahat sırasında da tehditler vardı. Şimdi de hiç kuşkusuz tehditler söz konusu. Ama Papa o seyahatte son derece sakin ve rahattı, şimdi bu seyahatle ilgili olarak da sakin ve rahat".
Kardinal Bertone, "Bizim kendi güvenlik önlemlerimiz var. İlgili hükümet de Papa'nın geçeceği her noktada güvenlik önlemi alacaktır. Nitekim Türkiye'de de öyle olmuştu" diye konuştu.

Kardinal Bertone, Papa 16. Benediktus'un, terör gibi tehlikelerle ilgili olarak, Tanrı ve koruyucu meleklere güvendiğini belirterek, "Biz her şeyden önce Tanrı'nın koruyuculuğuna güveniyoruz. Meleklerin koruyuculuğuna güveniyoruz demek istiyorum. Papa, koruyucu meleklerine güvenen bir insandır. Koruyucu melekleri Papa'yı bu seyahatte de yalnız bırakmayacaktır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious