Papa'nın temsilcisine onur ödülü

Papa'nın temsilcisine onur ödülü.11922
  • Giriş : 07.01.2009 / 14:05:00

Marmara Grup Vakfı tarafından Vatikan’ın Türkiye Temsilcisi George Maroviç’e onur madalyası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

George Maroviç'e madalyasını İstanbul İl Müftüsü Mustafa Çağrıcı taktı. Programda konuşan Marmara Grup Vakfı Başkanı Suver, Maroviç'e Türkiye'ye olan hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Marmara Grup Vakfı tarafından onur madalyasına layık görülen George MaroviVatikan'ın Türkiye temsilcisi George Maroviç'e madalyası Artıgın Huzur ve Yardımlaşma Evi'nde düzenlenen bir törenle verildi. Törene Marmara Grup Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İstanbul İl Müftüsü Mustafa Çağrıcı, Marmara Grup Vakfı üyeleri, huzurevinde kalan vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Marmara Grup Vakfı Başkanı Suver, Maroviç'e yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Suver, İstanbul'dan sonra Türkiye'ye yaptığı büyük hizmetlerden dolayı sayın Maroviç'e bu madalyayı vermeyi uygun bulduk” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan İstanbul İl Müftüsü Mustafa Çağrıcı ise, “Farklı dinlerde olmamıza rağmen dünyanın herhangi bir yerinde bir olay yaşandığı zaman sayın George Maroviç ile aynı duyguları hissettik ve paylaştık. Uzlaşı ortamlarında Maroviç ile her zaman birlikteydik. Maroviç'e böyle bir ödül verilirken burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ise, “George Maroviç yaptıkları ile birçok şeye bakış açımı değiştirdi. Maroviç dünya barışına büyük katkıda bulunmuştur. Kendisine bu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
George Maroviç'e madalyasını İstanbul İl Müftüsü Mustafa Çağrıcı taktı. George Maroviç, verilen onur madalyası nedeni ile bir teşekkür konuşması yaptı. Konuşmasında zaman zaman espiriler yapan George Maroviç, Türkiye ve dünyaya yaptığı hizmetlerini sürdüreceğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*