'Papa'nın ziyareti inanç turizmini geliştirir'

  • Giriş : 27.11.2006 / 00:00:00

Selçuk İlçe Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Falakalı, 1967 yılında Papa 6. Paul ve 1979'da Papa 2. Jean Paul'un Meryem Ana Evi'ne ziyaretlerinin bölgede inanç turizmini geliştirdiğini ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Selçuk'ta bulunan Meryem Ana Evi'nin Hıristiyan dünyasınca önemsendiğini dile getiren Kültür ve Turizm Müdürü Falakalı, Katoliklerin liderinin ziyaretinin de dünya Hıristiyanlarını hal diliyle yönlendireceğine işaret etti. Efes antik şehrini yılda yaklaşık 1.5 milyon kişinin ziyaret ettiğini hatırlatan Falakalı, ziyaretçilerin 800 bininin Meryem Ana Evi'ni etmeyi ihmal etmediğini ifade etti.

İnanç turizminin bölgede hareketliliği arttıracağını düşündüklerini söyleyen Mehmet Falakalı, dünya basınının gözü önünde Papa'nın yapacağı ziyaretin bu şekliyle de değerinin büyük olduğunu savundu.

Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür de ilçede hareketliğin şimdiden kendisini gösterdiğini vurgulayarak, Papa'nın ziyaretinden Türkiye ve Selçuk'un, imaj ve turizm açısından pozitif bir sinerjiyle yararlanmayı bilmesi gerektiğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious