Papa'dan Irak ve Filistin için dua

  • Giriş : 02.07.2006 / 00:00:00

Katolik dünyasınun ruhani lideri Papa 16. Benediktus Irak ve Filistin'de yaşanan trajediler için dua çağrısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Papa 16. Benediktus pazar günleri Vatikan'daki Aziz Petrus Meydanı'na toplanan dinleyicilerin huzurunda yaptığı duada, Irak ve Kutsal Topraklar'daki olaylarının kendisini endişelendirdiğini ifade ederek, "Bir tarafta vahşice kıyımlar yapan gözü dönmüş şiddetin, diğer tarafta son günlerde daha da dramatik bir hal alan krizi arttıracak tehditlerinin yaşandığı bu ortamda, adalet ve barış için ciddi girişimlere ihtiyaç var ama maalesef bunları göremiyoruz'' şeklinde konuştu.

Ortadoğu'da yaşanan ve son günlerde artan trajedilerin sona bulması gerektiğine ifade eden Katoliklerin ruhani lideri, ''Herkesi, ısrarlı ve kararlı biçimde dua için birleşmeye davet ediyorum. Tanrı, yürekleri aydınlatsın; barışçıl biçimde yan yana yaşamayı mümkün kılma ve de hangi halka mensup olurlarsa olsunlar tüm insanların kardeş olduğunu kabullenme gereğinş herkesin yerine getirmesini sağlasın'' temennisinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious