Papa'dan Katolikler için dua

  • Giriş : 17.01.2007 / 00:00:00

Roma Katolik Kilisesi’nin ruhani lideri Papa 16. Benediktus, Hıristiyanlar Arasında Birlik Haftası çerçevesinde Katolikler’i bu hedefin gerçekleşebilmesi için dua etmeye çağırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Papa 16. Benediktus, Vatikan’daki genel kabul töreninde yaptığı konuşmada, ’’Son yıllarda çeşitli kiliselerin ve Hıristiyan cemaatlerinin temsilcileriyle yaptığım görüşmelerde, Türkiye’deyken İstanbul’da Patrik Bartholomeos ile son derece heyecan verici buluşmada, birliğin ne denli istendiğini bizzat hissettim. Bu ve diğer deneyimler benim yüreğimi umutla doldurdu’’ dedi.

Çeşitli gruplara ve kiliselere ayrılan Hıristiyanlar arasında gerçek anlamda bir birliğin hemen sağlanabilecek bir durum olmadığını da belirten Papa 16. Benediktus, ’’Hıristiyanlar’ın birlik yolundaki yürüyüşü, hiç de kolay olmayan uzun bir süreçtir’’ diye konuştu.

’’Birlik, Tanrı’nın bir lütfudur ve Kutsal Ruh’un etkisinin eseridir’’ diyen Papa, tüm Hıristiyanlar’ın bu hedefe ulaşabilme amacıyla dua etmeleri gerektiğini söyledi. 16. Benediktus, Papalık tahtına oturuşundan sonraki ilk konuşmada, Hıristiyanlar arasında birlik çalışmalarının kendisi için öncelikli bir konu olacağını açıklamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious