Papa'ya Beyaz Saray sürprizi

Papa'ya Beyaz Saray sürprizi.18898
  • Giriş : 16.04.2008 / 22:32:00

Beyaz Saray'da ABD Başkanı George W. Bush tarafından kabul edilen Papa 16. Benedict, kalabalık bir topluluğun "happy birthday" şarkısıyla karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Papa 16. Benedict, dün başladığı ABD ziyaretine bugün Beyaz Saray'da Başkan Bush görüşmesiyle devam etti. Beyaz Saray'a girişinde ulusal marş ve askeri bandoyla karşılanan Papa, ardından kalabalık bir grubun "happy birthday" şarkısıyla şaşkınlığa uğradı. 81. yaş gününü kutlayan Papa, karşılamadan duyduğu memnuniyeti kendisini karşılayan gruba gülümseyerek gösterdi.

Bu ilginç karşılamadan sonra Başkan Bush, Papa'nın dünya genelindeki aşırıcılara ve terörizme karşı "Tanrı sevgidir" mesajı göndereceğini söyledi. Bush, "İnsanların fanatizm ve terörizmin kucağına düşmesini önlemek için sizin mesajınıza ihtiyacımız var" dedi.

Papa ise, "Varlığımın ABD'deki kiliselerin yenilenmesinin kaynağı olacağına inanıyor ve öyle ümit ediyorum. Ayrıca ziyaretimin, bu ulusun yaşamındaki sorunların çözümünde Katoliklerin daha da fazla sorumluluk almasına yardımcı olacağına inanıyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious