Papa'ya Hacivat-Karagözlü protesto

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

Papa 16. Benedict'in Türkiye ziyareti Türkiye Gençlik Birliği'ne üye yaklaşık 20 kişilik grup tarafafından Karagöz-Hacivat gösterisi ile protesto edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Grup Başkanı Adnan Türkkan, burada yaptığı açıklamada, Papa'nın gelişi ile trafiğin felç olduğunu, iş yerlerinin kapatıldığını ve insanların mağdur edildiğini belirterek, ziyareti protesto ettiklerini söyledi. Türkiye'ye geliş amacının ziyaret olduğu belirtilen Papa'nın aslında Hiristiyan alamini biraraya getirmeyi amaçladığını belirten Türkkan, Türk Gençliği olarak Lozan antlaşmasına aykırı olan bu girişimin karşısında olduklarını söyledi. Grup üyeleri ellerinde "Ekümeniklik kabul edilemez, Papa Tayyipini alda git" yazılı pankart ve afişler taşıdı.

Yapılan açıklamanın ardından Karagöz tiplemesi ile Önay Olcayto ve Hacivat Tiplemesi ile Hüseyin Dilan temsili bir orta oyunu sergiledi. Papanın Türkiye'ye gelişinin protesto edildiği oyunda, Karagöz'ün, " Fazla yakınma Bush'a haber verirler." süzü üzerine Hacivat, " Hangi puşta söylerlerse söylesinler. Papa goo home." şeklinde slogan atarak cevap verdi. Grubunda sloganlara eşlik ettiği gösteri daha sonra olay bir şekilde sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious