Papa'yı protesto eden kişi gözaltına alındı

  • Giriş : 30.11.2006 / 00:00:00

Papa'nın Türkiye ziyaretine destek veren bir kişinin açıklama yapmak istemesine tepki gösteren ve Papa'nın ziyaretini protesto eden başka bir vatandaş, polis tarafından apar topar gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in resmi davetlisi olarak Türkiye'de bulunan Papa'nın Ayasofya Müzesi ziyareti öncesinde, Papa'yı protesto eden bir kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre Divanyolu Sultanahmet Köftecisi'nin önünde gazetecileri gören İlker Güvenç isimli vatandaş, "Aydınlık yolun kapısını açan Papa'ya teşekkür ediyorum." diye konuşmaya başlayınca çevrede toplanan kalabalığın tepkisi ile karşılaştı. Tepkilerin artması üzerine İlker Güvenç, polis tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.

Ancak vatandaşlar arasında devam eden tartışmaların büyümesi üzerine bir kişi, İslam dünyasında her gün kan akıtıldığını ve Papa'nın buna seyirci kaldığını belirtmesi üzerine bu şahıs polis tarafından apar topar gözaltına alındı. Polis münibüsüne bindirilen vatandaş, ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Şahsın gözaltına alınması sırasında da gazeteciler arasında da görüntü çekilmesi sırasında itiş kakış yaşandı. Ayasofya ve Sultanahmet civarında toplanarak zaman zaman birbirleri ile tartışan vatandaşlar, polisin ikazı ile bölgeden uzaklaştırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious