Paquiro D'Rivera'dan latin caz şöleni

Paquiro D'Rivera'dan latin caz şöleni.8712
  • Giriş : 23.01.2009 / 14:17:00

Caz, Latin ve klasik müzik dehası olarak tanınan Paquiro D'Rivera, İş Sanat'ta konser verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İş Sanat'tan yapılan açıklamaya göre, Kübalı alto sax ve klarnet ustası Paquiro D'Rivera, 29 Ocak Perşembe akşamı İş Sanat'ta İstanbullu hayranlarıyla buluşacak.

Otuzu aşkın solo kaydıyla verimli bir kariyere sahip olan D'Rivera'nın çalışmaları, Afro-Küban ritim ve melodilerinden yola çıkarak, pek çok etkiyi bünyesine alan ''eklektik'' denilebilecek bir müzik dağarcığı oluşturuyor.

Latin cazını Güney Amerika'nın sayısız müzik geleneğiyle buluşturan Paquito D'Rivera, kurduğu güçlü müzikal cümleler ve tiz seslerdeki teknik maharetiyle dikkati çekiyor. Paquiro D'Rivera'nın caz ve Latin müziklerinin yanı sıra klasik müzik alanında da yoğun çalışmaları bulunuyor. Ünlü çellist Yo-Yo Ma, 2003 yılında D'Rivera'nın üç oda müziği bestesini canlı kaydederken, D'Rivera da Yo-Yo Ma'nın son albümünde ünlü çelliste eşlik etti. Bu çok yönlülüğü nedeniyle dünyada hem Latin caz hem de klasik kategorilerinde Grammy kazanan tek sanatçı unvanına sahip olan D'Rivera, son albümü ''Fung Tango'' ile 2008 yılının ''En İyi Latin Caz Ödülü''nü kazandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*