Para bulupta çocuğunu gömemiyor

  • Giriş : 17.06.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Alanya ilçesinde üvey babası tarafından "dövülerek öldürülen" 2 yaşındaki kız çocuğunun öz annesi, para olmadığı için çocuğunu gömecek mezar bulamıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yemek yemediği için üvey babası trafından dövülerek öldürülen Sıla Oktay'ı (2), öz annesi mezar bulamadığı için defnedemiyor. Hiçbir yakın çevresi ve sosyal güvencesi bulunmayan çaresiz anne Fatma Oktay, yetkililerden ve hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyor.

Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Başaran ile telefonla görüşen anne Fatma Oktay gözyaşları içinde, "Ben, ölen bebeğin annesi oluyorum. Eşim olan Ercan Bağiçi'yi artık istemiyorum. Param olmadığı için bebeğimin belediye mezarlığına gömülmesini istiyorum. Lütfen belediye başkanı ile görüşün." diyerek yardım istedi.

Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi Başaran ise, çaresiz anneye elinden gelen yardımı yapacağını belirtti.

Eşinin 30 ya da 40 yıl ne olursa olsun cezasını çekmesini istediğini belirten Oktay, dini nikahlı eşinden şikayetçi olduğunu yeniledi. "Çocuğumu kaybettiğim yetmiyormuş gibi onu hastaneden çıkaracak param da yok." diyen Oktay, "Hiçbir sosyal güvencem yok. Bana bakacak kimsem de yok. Çocuğum önceden epilepsi hastasıydı. Tedavi ettiriyorduk. Eşim ise yemek yemediği için bebeğimi döverek öldürdü. Onun yerine keşke beni öldürseydi." şeklinde konuşarak gözyaşlarına boğuldu.

Derme çatma kaldığı evde bebeğinin resmine bakarak hasret gideren anne, çaresizlikten huzurevinde kalmayı bile düşündüğünü sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious