Para isteyen kuzenini ağır yaraladı

  • Giriş : 19.10.2006 / 00:00:00

İzmir'in Konak ilçesinde bir kişi kumar oyunlarından kazandığı 2 bin YTL'yi teyze oğlunun kendisinden zorla istemesi üzerine silahla vurarak ağır yaraladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay, Boğaziçi semtinde meydana geldi. Ferdi Y(26) iki gün önce ıÜüKazı-Kazan biletinden 2 bin YTL ikramiye kazandı. Ferdi Y'nin kuzeni Erkan G. (28) evine gelerek, onu ziyaret etti. Dolaşmak için dışarı çıkan teyze çocuklarından Erkan G., Ferdi Y'yi tabancayla tehdit ederek çıkan ikramiyenin bir kısmını vermesini istedi. Hayır cevabı alan G'nin, para vermek istemeyen Ferdi Y'nin sırtına bıçakla "E" harfi yazdığı, ardından saçından bir parça keserek işkence yaptığı iddia edildi. Erkan G., paranın 350 YTL'sini aldı ve diğer bölümünü de başka zamana alacağını belirterek gitti.

Boğaziçi semtinde tekrar karşılaşan kuzenler para meselesi yüzündan tartışmaya başladı. Ferdi Y.'den 850 YTL daha isteyen Erkan G., yanında getirdiği av tüfeğiyle Ferdi Y.'ye ateş etmeye başladı. Kaçmaya çalışan Ferdi Y. de kuzeni Erkan G.'ye tabancayla ateş etti. Açılan ateş sonucu Erkan G. boynundan ve sırtından vuruldu.

Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Erkan G.'nin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtilirken, hırsızlık ve gasp suçlarından sabıkasının bulunduğu öğrenildi.

Olaydan sonra polis ekiplerince yakalanan Ferdi Y. gözaltına alındı. Kuzenini ağır yaralayan Ferdi Y'nin 21 Haziran 2006 günü Boğaziçi semtinde Şemsettin Bali'nin öldürülmesi olayına karıştığı için ''cinayet'' suçundan arandığı belirtildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious