Para reklam için verildi

  • Giriş : 15.04.2007 / 00:00:00

Baykal, Kanaltürk'e 3 milyon $ aktarıldığını doğruladı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kanaltürk'e 3 milyon dolar aktarıldığını doğrulayan Baykal, “Olan, bizim bir kurumla reklam ihtiyaçlarımıza cevap verecek şekilde bir sözleşme imzalamış olmamızdır” dedi.

CHP lideri Deniz Baykal, Tuncay Özkan'ın sahibi olduğu Kanaltürk televizyonuna 3 milyon dolar para aktardığını doğruladı. Baykal, bu paranın prodüksiyon ve reklam ihtiyaçları için verildiğini ileri sürdü. Baykal'ın, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök ile gazetenin köşe yazarlarıyla yaptığı görüşmede Kanaltürk'e para aktarılması konusu da gündeme geldi. “Kanaltürk'e 3 milyon dolar verdiniz mi?” sorusuna Baykal, “Ortaya atılan iddialar hukuk sistemimize aykırı değildir, bizi rahatsız eden de hiçbir şey yoktur. Maliye savcılığa başvurmuş ve savcılık bunun takip edilecek bir yanı olmadığını söylemiştir. Olan, bizim seçime giden süreç içinde bir kurumla prodüksiyon reklam ihtiyaçlarımıza cevap verecek şekilde bir sözleşme imzalamış olmamızdır. Önümüzdeki dönemde Kanal D ile de ATV ile de yapacağız” cevabını verdi.

KANALIM CHP'NİN EMRİNDE

Tuncay Özkan, Ocak 2006'da, Kanaltürk'ü 17 milyon dolara kurduğunu söylemiş ve Maliye'nin inceleme başlatması üzerine, bunun sadece 3 milyon dolarının ödenmiş sermaye olduğunu ileri sürmüştü. Geçen yıl Kasım ayında ADD'nin Ankara'da düzenlediği mitingde CHP otobüsünün üzerinden konuşan Özkan, daha sonraki bir panelde, “Kanalım CHP'nin emrinde” ifadelerini kullanmıştı, Kanaltürk CHP'nin haftalık grup toplantılarını bir dönem canlı yayınlamış, bazı CHP yöneticileri de kanalda program hazırlamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious