'Para uğursuzluk getirdi'

'Para uğursuzluk getirdi'.10542
  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Milli Piyango milyarderi Ayhan Yalçın, "Kazandığım para bana hep uğursuzluk getirdi" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edirne Sosyal Sigortalar Kurumu'nda memur olarak çalışan Yalçınkaya, 1995 yılında Milli Piyango'dan 10 milyar lira büyük ikramiye kazandı. Zengin olduktan sonra memuriyetten istifa eden Yalçınkaya, Milli Piyango'dan kazandığı parayla birçok iş alanında şansını denemesine karşı hepsinde başarısız oldu. Şans oyunundan kazandığı paranın kendisine uğursuzluk ve bereketsiz getirdiğini belirten Yalçınkaya, "Haydan gelen huya gitti. Kazandığım para bana hep uğursuzluk getirdi. Ticari hayatımda hep başarısız oldum. Birçok kez iflas ettim." dedi.

Memuriyet hayatına 10 yıl aradan sonra geri dönmeye hazırlanan Yalçınkaya, cebindeki son parayı 1995 yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesi bilet aldı. Bir gün sonra piyangodan büyük ikramiyeyi kazandı. İlk iş olarak 6 yıllık memuriyetliğinden istifa etti. Arın teri ile kazanılmayan paranın bereketsiz olduğuna inandığını söyleyen Yalçınkaya, kazandığı parayla ilk iş olarak kendisine bir araba satın aldı. Uğursuzluklar bundan sonra Yalçınkaya'nın peşini bırakmadı. İlk arabası ile büyük bir kaza yaparak ölümden dönen Yalçınkaya, daha sonra araç yıkama yağlama işine girdi. Yalçınkaya bu işte de başarılı olamayınca tuhafiye dükkanı açtı. Bütün giriştiği işlerde başarıyı tutturamayan Yalçınkaya elindeki avucundaki bütün parayı harcadı.

Kazandığı büyük ikramiyenin yedi sülalesine yetebileceği düşüncesiyle hayatının bir anda değiştiğini söyleyen Yalçınkaya, şunları söyledi: "Zengin olunca çevremde bir anda dostlarım arttı. Akrabalarım çoğaldı. Herkes benden para ister oldu. Elimden geldiği kadarıyla insanlara yardımcı oldum ama emek harcamadan kazandığım o parayla ne iş yaptıysam hep iflas ettim. Bu paranın hiç bereketini göremedim. Çok zor günler yaşadım. İflas edince yanımda dost diyebileceğim bir kişi dahi bulamadım. Herkes benden para koparabilmek için dost olmuş."diye konuştu.

O günden sonra hiç şans oyunu oynamadığını söyleyen ve dostlarına da oynamayı tavsiye etmediğini belirten Yalçınkaya, şunları söyledi: "Bir süre sonra Milli Piyango'dan kazandığım parayı ticarette kaybettim. Çok kötü günler yaşadım. Bütün düzenim bozulmuştu. Memurken daha huzurlu ve rahat bir hayatım vardı. Söz konusu para bana hep uğursuzluk getirdi. Haydan gelen para kime yararlı olmuş ki bana yararlı olsun. Bir yönden iflas ettiğime seviniyorum. Şuan kendime yetecek kadar birikimim var. Çok şükür rahatım. Geçici bir süre araç kiralama işiyle uğraşıyorum. Memurluğa geri dönmek için tekrar müracaatta bulundum. Bir daha asla bu tür şans oyunları oynamayacağım. 10 yıl benim için kabus gibiydi."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious