Para ve kadından korkarım!

  • Giriş : 06.10.2006 / 00:00:00

Gönül ilişkileriyle gündeme gelen AKP'lileri uyaran TBMM Başkanı Arınç, "Bizim camiayı tanırım. İki şeyden korkarım; bir kadın ilişkileri, bir de para ilişkileri" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Ilıcak'ın "4 yıl önce 'Arkadaşlarımız hanımlarla ilişkilerde çok tecrübeli olmadıkları için başlarına bir şeyler gelebilir' demiştiniz" anımsatması üzerine Arınç şu yanıtı verdi:

'Aman tecrübesiz olsunlar'
"Bazı gazeteler, arkadaşlarımız tecrübesiz olduğu için böyle yaptıklarını yazıyor, ben üzülüyorum. Yani tecrübe kazanmalarını beklemiyoruz bu konularda. Aman tecrübesiz olsunlar! Ama bizim camiayı tanırım. Başka şeylerden değil, iki şeyden korkarım; bir kadın ilişkileri, bir de para ilişkileri. Başkaları için demiyorum, ama birlikte siyaset yaptığım camiada bu iki konu çok önemli, çok tehlikeli.
Düşünün ki, bir öğretmen arkadaşımız milletvekili olmuş, öğretmenlikte aldığı maaşın 7 mislini bugün almaktadır. Yine bizim camiada birisi söyler; 'Biraz para geçerse elimize, önce araba değişir, sonra hanım değişir' filan... Bu bir kural, kaide değildir. Bunlar ne kadar doğru, ne kadar yanlış bilmem; ama kulağımızın bir yerinde kalması gereken şeylerdir. Ben kendimi de kontrol etmek zorundayım, arkadaşlarımız da kendilerini kontrol etmek zorundalar."

AKP camiasında tartışılan ilişkiler

AKP Trabzon Milletvekili Aydın Dumanoğlu'nun sevgilisiyle düğün yaptığı, bu arada resmi nikâhının sürdüğü yolundaki haberler 22. dönem parlamentosunun ilk evlilik dışı ilişkisi olarak gündeme geldi.
AKP İstanbul Milletvekili İbrahim Özal, danışmanıyla aşk yaşadığını itiraf edince eşi boşanma davası açtı.
AKP Konya Milletvekili Halil Ürün'ün eşi Esma Ürün, evlilik dışı ilişkisine itiraz ettiği için kocasının kendisine çanta ile vurduğunu iddia ederek karakola başvurdu. Ürün hakkında fezleke hazırlanırken, Esma Ürün karakoldaki şikâyetini geri çekti.

Rehn'den Arınç'a:
AB konusunda sinirlerinize hâkim olun

TBMM Başkanı Arınç, AB Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Rehn ile basına kapalı gerçekleşen görüşmede yüzde 70'lere ulaşan AB desteğinin azaldığına dikkat çekti. Arınç, "Biz kendimizde bir hata göremiyoruz. Desteğin düşmesinin nedeninin, AB'nin Türkiye'nin üyeliğine uyguladığı çifte standart olduğunu görüyoruz" dedi.
TCK'nın 301. maddesinin kaldırılması istenirken, Fransa'da soykırımı reddetmenin suç sayılmak istenildiğini, Hollanda'da 'Ermeni soykırımı'nı inkâr eden Türk kökenli siyasetçilerin listelere konulmadığını anlatan Arınç, "Avrupa'da olan bir şeyin, Türkiye'de olmasına karşı çıkıyorsunuz" diye konuştu.
Son İlerleme Raporu'ndaki bazı düşüncelerin AP'deki özgür tartışma ortamı ve biraz da Türkiye hakkındaki olumsuz havadan kaynaklandığını anlatan Rehn, şöyle dedi: "Türkiye'de insanların üyelik süreciyle ilgili olarak sinirlerine hâkim olması gerekir. Herkesin sakin ve sağduyulu hareket etmesi ve diyalog içinde olması gerekir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious