'Paramı almadan istifa etmem'

'Paramı almadan istifa etmem'.7344
  • Giriş : 05.08.2008 / 21:43:00

Kocaelispor Teknik Asbaşkanı Muammer Çelik, kulübün kendisine olan borcunu ödemeden istifa etmeyeceğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çelik, düzenlediği basın toplantısında, kendisi hakkında yerel gazetelerde 300 bin Avro'luk bir transferi, 600 bin Avro göstermiş gibi gerçek olmayan haberlerin çıkması üzerine açıklama yapmak zorunda kaldığını söyledi.

Gazetede çıkan haberin tamamen iftira dolu olduğunu savunan Çelik, şöyle konuştu:

''Oysa benim Kocaelispor'un, resmi kayıtlarında 612 bin YTL alacağım gözüküyor. Bu nedenle böyle bir işin içinde gösterilmem çok çirkin. Ben bunları, istifa etmem için bir baskı unsuru olarak kullanıldığını düşünüyorum.

612 bin YTL alacağımı almadan istifa etmiyorum. Bu takım için şampiyonluk uğruna her şeyimi feda ettim. Eğer, bundan bir menfaat sağladığım ispatlansın, İzmit'in ortasında kendimi asarım.

Hiçbir yöneticinin benim alacağım kadar kadar alacağının olduğuna inanmıyorum. Kimse dedikodu üretmesin. El ele verelim, Kocaelispor'u daha iyi yerlere taşıyalım.''

-AHMET DURSUN'UN KADRO DIŞI BIRAKILMASI-

Muammer Çelik, futbolcu Ahmet Dursun'un, Avusturya kampında Beşiktaş ile yapılan hazırlık karşılaşması sonrasında teknik direktör Engin İpekoğlu ile soyunma odasında yaptığı tartışma sonunda kadro dışı bırakıldığını söyledi.

Engin İpekoğlu'nun, Ahmet Dursun'u soyunma odasında konuşmaması için uyardığını ifade eden Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Teknik direktör, Ahmet Dursun'u konuşmaması için uyarmış. Ahmet Dursun (Ben konuşurum) diye karşılık vermiş. Bunun üzerine futbolcular ve yöneticiler araya girerek tartışmanın büyümesini önlemiş.

Bu olaydan daha vahimi, geçtiğimiz sezon Antalyaspor karşılaşmasından sonra o günkü hocamız Kayhan Çubuklu ile kaptan Serdar Topraktepe arasında cereyan etti. Biz, yönetici olarak konuyu olayın mahallinde çözerek, bugün yaşanan pozisyona düşürmedik.''

-''EN BÜYÜK HATAYI YÖNETİME GİRMEKLE YAPTIM''-

Kulüp başkanı Serhan Gürkan'ın, kendisi hakkında gerçeği yansıtmayan konuşmalar yaptığını ileri süren Çelik, şunları kaydetti:

''Başkanla bire bir yaptığımız görüşmeler sürekli basında farklı şekilde dile getirildi. Ben de bunun üzerine aramızda geçen konuşmaları açıklayarak gerçekleri kamuoyu ile paylaştım.

Diğer yandan, ben en büyük hatayı haziran ayındaki kongrede yönetime girmekle yaptım. Ama paranın esiri oldum. Çünkü, benim kulüpte alacağım vardı. Şimdi ise hala istifa etmemekle de en büyük hatayı yapıyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*