Parası olan Miami'den ev alıyor

Parası olan Miami'den ev alıyor.12072
  • Giriş : 12.11.2008 / 23:07:00

Kriz, parası olana vız geldi. 2 yılda 29 bin Türk, Miami'den ev aldı. 2 yıl önce 37 bin Türk'ün ev sahibi olduğu Miami'de bu rakam bugün 66 bine yükseldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emlak fiyatlarında yüzde 65'lere varan düşüş sayesinde Miami adeta komşu kapımız oldu. Sadece son 2 ayda 2 bin 300 Türk, Miami'den daire satın aldı.
TÜRKLER İKİNCİ SIRADA...

Florida'da emlakçılık yapan Jeff. T. Jackson, "80 ile 150 bin dolar arasındaki evlerden satın alan Türkler, Miami'de yaşayan göçmenler sırasında ikinci sıraya yükseldi" dedi.

Krizsever Türkler!

Miami'de hız kesmiyoruz... 2 yıl önce 37 bin evin sahibi olan Türkler, 2008'de bu rakamı 66 bine çıkarttı. Bölgedeki emlakçılar, 'Şimdi yatırım zamanı' diyor.

ABD'de yaşanan ekonomik kriz ve emlak sektöründeki çöküş, nakit parası olan Türkler'i yatırıma yöneltti. Yaklaşık 2 yıl önce 37 bin Türk'ün daire sahibi olduğu Miami'de bu rakam 2008 Eylül itibariyle 66 bine yükseldi. Daire fiyatlarının yerine göre yüzde 30 ila yüzde 65 oranında düşmesini fırsat bilen Türkler, sadece 2 ay içinde 2 bin 300 daire satın aldı. Aralarında Türkiye'den tüketici kredisi çeken ve bu parayı dolara çeviren Türkler, 80 bin dolar ila 150 bin dolar arasında dairelerin yeni sahibi oldu. Uzun yıllardır Florida eyaletinde emlakçılık yapan Jeff T. Jackson, Türk müşterilerinin artış gösterdiğini söyledi.

'HEMEN KİRAYA VERİYORLAR'

Jackson, "Bir süredir Miami'ye yerleşen Türkler, kısa sürede ev sahibi oluyordu. Şimdi de yatırım için ev alıyorlar. Birçoğunu kiraya veren Türkler, kısa sürede iyi bir gelirin de sahibi olmayı başardı. Özellikle Miami'de yaşayan göçmenler sıralamasında Kübalılar'dan sonra ikinci sıraya yükselen Türkler, Ocean Drive'da da iş yapmaya başladı" dedi. Miami'de gece yaşamının en gözde mekanı olan Ocean Drive'da 3 Türk işadamı cafe açtı.

Vergi kolaylığı için

Türkler'in Florida eyaletinde ve özellikle Miami'de bu kadar hızlı bir şekilde daire almasının birçok nedeni var. İlk sırada vergi geliyor. Florida eyaletinde iş anlaşmaları bulunan Türkler, daha az vergi ödemek için daire satın alıyor. Florida'da dairesi bulunanlar, yaptıkları ihracat nedeniyle yüzde 12 daha az vergi ödüyor. Adının gizli kalmasını isteyen birçok Türk, bunu doğruluyor. Dairesi olanların hem kendisi hem de ailesi için vize kolaylığından da yararlanıyor. Miami'deki alışveriş merkezlerinde de Türkler'e rastlamak, artık kimseyi şaşırtmıyor.

TAKVİM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*