Parasız yatılı 1.si Hatay'dan

  • Giriş : 22.08.2006 / 00:00:00

Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'nda Türkiye birincisi olan Ekin Köselerli, anne-babasının evlilik yıl dönümünde onlara en güzel hediyeyi verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

2006 yılı Devlet Parasız Yatılı Sınavı'nda Türkiye Birincisi olan Hatay Bedi Sabuncu İlköğretim Okulu ve Anafen Dershanesi öğrencisi Ekin Köselerli 7. sınıflarda Türkiye birinciliğini elde ederken bu haberin anne babasının evlilik yıl dönümünde gelmesi aileye en büyük hediye oldu.

Daha önce de bazı derecelere imza atan Türkiye birincisi Ekin Köselerli elde ettiği başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Bu başarıyı birinci sınıftan itibaren test çözmeye ve düzenli bir şekilde ders çalışmaya borçluyum. Türkiye genelinde ilk 50 içine girmeyi bekliyordum ama birinci olmak beni daha çok mutlu etti. Ailemin de desteği ile böyle bir derece elde ettim. İleride tıp okuyarak, göz doktoru olmak istiyorum" dedi.

Türkiye birincisi Ekin Köselerli'nin annesi öğretmen Müzeyyen Köselerli ise "22 Ağustos bizim 14. evlilik yıl dönümümüz. Ekin bize böyle bir günde çok güzel bir hediye verdi. Aldığım ya da alabileceğim en güzel hediye" şeklinde konuştu.

Türkiye 12.si olan Nizamettin Özkan İlköğretim Okulu ve Anafen Dershanesi öğrencisi Ahmet Mirza Duran elde ettiği başarısında okul öğretmenlerinin ve dershanesinin çok büyük katkısının olduğunu belirterek "disiplinli bir çalışmayla bu başarıyı elde ettim. Amacım elektrik ve elektronik mühendisliği" dedi.

Anafen Dershananesi Müdürü Fahri Koca dersanelerinin hen sınavda dernece çıkardığını belirterek öğrencilerini tebrik etti.

Başarılarının bundan sonraki sınavlarda da sürdürmek istediklerini dile getiren Koca, "Veli, dershane ve öğrenci üçgeninde çok iyi ilişkiler kururak öğrencilerimizi en iyi şekilde sınavlara hazırlıyoruz. Bununda semeresini sınav sonuçlarında alıyoruz. Öğrencilerimize öğretmen arakadaşlarımızın emeğini boşa çıkarmadıkları için teşekkür ediyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious