Parasizliktan okulu birakan lise ögrencisi, 8 yildir taktigi küpelerini depremzedelere gönderdi

  • Giriş : 02.11.2005 / 00:00:00

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kars Serhat Kiz Meslek Lisesi birinci sinif ögrencisi Gülsah Gül, babasi Sunay Gül'le birlikte Vali Yardimcisi Mehmet Öz'ü makaminda ziyaret ederek, Pakistanli depremzedelere gönderilmesi için küpelerini teslim etti. 6 yasindayken babasinin aldigi küpeleri elleriyle çikaran Gülsah Gül, Pakistan'da meydana gelen depremden çok etkilendigini belirterek, bugüne kadar severek taktigi küpeleri tereddüt etmeden göndermekten gurur duydugunu söyledi. Lise ögrencisinin bu davranisi karsisinda etkilenen Vali Yardimcisi Mehmet Öz ise, genç kiza tesekkür ve "Madem ki sen Pakistanli depremzedelere yardim ediyorsun, bizim de sana yardimci olmamiz lazim" dedi.

Bu arada, Gülsah Gül ile sohbet eden Vali Yardimcisi Öz, genç kiza okul ve aile durumunu sordu. Babasinin issiz oldugunu söyleyen genç kiz, hergün ilçe merkezinden Kars'a gelip gitmek için 8 YTL yol parasi vermek zorunda kaldigini ifade ederek, "Babam issiz oldugu için bu masraflari karsilayamiyor. Hergün ögle arasi pogaça yemek zorunda kaliyorum. Bu nedenle okulu birakmayi düsünüyorum, bugün de gelmeyecektim ama teyzem yol parasini verdi, ben de okula geldim" dedi.

Vali Yardimcisi Mehmet Öz, bu sirada disarida bekleyen baba Sunay Gül'ü çagirarak, ekononim durumuyla ilgili bilgi aldi. Baba Gül ise, kömür zehirlenmesinden felç oldugunu ve issiz kaldigini belirterek, Öz'den is istedi. Vali Yardimcisi Öz de ailenin kimlik bilgilerini alarak yardim edecegini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious