Paraşütçülerin eylemi ses getirdi

Paraşütçülerin eylemi ses getirdi.49952
  • Giriş : 04.10.2008 / 21:52:00

Antalya Kaş'ta yamaç paraşütçüleri kendilerine daha önce söz verilmesine rağmen güvenli olarak kullanamadıklarını iddia ettikleri ''güvenli iniş pisti'' için eylem yaptılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir grup yamaç paraşütçüsü Kaş Yat Limanı'nda toplandı, bazı paraşütçüler de eylem alanına paraşütleriyle iniş yaptı. Alana iniş yapan paraşütçülerden Uğur Yavaş, yamaç paraşütünün turizme ve Kaş ekonomisine büyük katkılar sağladığını kendilerinin de Kaş'ta yamaç paraşütü sektörünü geliştirmek istediklerini belirtti.

Daha önce kendilerine belediye tarafından yat limanı içerisinde gösterilen güvenli iniş pistinin, aynı zamanda Kaş Gençspor kulübü tarafından da otopark olarak kullanıldığını anlatan Yavaş, ''Burada arkadaşlarımız yamaç paraşütü yaparlarken, iniş pisti olarak kullandıkları alanı araçların da otopark olarak kullanmasından dolayı güvenli olarak iniş yapamamaktalar ve zaman zaman üzücü kazalar yaşamaktayız. Biz burada yetkililerden bize güvenli iniş pisti tahsis etmelerini istiyoruz'' dedi.

Yat limanına toplanan yaklaşık 100 kişilik bir grupta ellerinde ''1 otobüs kaç pilot eder'', ''Ölüdeniz'de bir sezonda 30 bin uçuş yapılıyor bunun nedenini biliyor musunuz'', ''Dikkat Kaş'ta yamaç paraşütü bitiyor'', Verilen sözler tutulsun'', ''Kaş'ta uçmak istiyoruz'' yazılı dövizler taşıyarak sloganlar attılar.

Bölgeye gelen Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer de, Kaş'taki dalış, yamaç paraşütü gibi etkinliklerin ilçenin turizm zenginliğini ortaya koyduğunu burada kendilerinin alternatif turizm sektörlerine ellerinden gelen katkıyı yaptıklarını söyledi. Yat limanı içinde bir alanı yamaç paraşütçülerinin kullanması için tahsis ettiklerini belirten Kocaer şunları kaydetti:

''Yamaç paraşütçüleri için tahsis ettiğimiz alanı bizim sürekli kontrol etmemiz mümkün değil. Paraşütçü arkadaşlarımız kendilerine ayrılan bu alanın bir başkası tarafından kullanıldığını tespit ettiklerinde bize haber verecekler, biz de gereken önlemi alacağız. Burada paraşütçü arkadaşlarımız kendi yerlerine sahip çıkacaklar. Belediye olarak üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Buranın bir bölümünü Kaş Gençspor kulübümüz de kullanmaktadır, ancak bizim paraşütçülerimize ayırdığımız yer ayrıdır. Doğabilecek herhangi bir olumsuzluk karşısında bana gelsinler ben sorunu çözerim. Söz veriyorum, burada bugün bir olumsuzluk yaşanmış ama bundan sonra burada her hangi bir olumsuzluk yaşanmayacaktır.''

Bu sözler üzerine eylemciler başkana alkışlarla teşekkür ettiler. Belediye Başkanının alandan ayrılmasından sonra Kaş Gençspor kulübü yöneticilerinden oldukları iddia edilen 3-4 kişilik bir grup yat limanına gelerek eylem yapan yamaç paraşütçüleriyle sözlü tartışma yaptı.

Tartışma, Kaş Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Mustafa Eriş ve araya girenler tarafından büyümeden yatıştırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*