Paraya ararken, servet buldu ama...

Paraya ararken, servet buldu ama....12300
  • Giriş : 09.01.2009 / 15:24:00

Sakarya'da nikah işlemleri için bankaya kredi çekmeye giden polis memuru, yolda bulduğu 14 bin TL'yi karakola teslim etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Edinilen bilgiye göre, Sakarya Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli 1 yıllık polis memuru Kadir Akbaş, meslektaşı Muhsin Pembeci ile bankaya nikah işlemleri için kredi çekmeye giderken Kavaklar Caddesi'nde bir deste para buldu.

155 Polis İmdat hattını arayarak kayıp para başvurusu olup olmadığını soran Akbaş, başvuru olmadığını öğrenince parayı bölge polis karakoluna teslim etti.

Diğer yandan, cep telefonu bayiliği yapan Abdülkadir Korkmaz, polis karakoluna giderek 14 bin TL kaybettiğini bildirdi. Yetkililer,Korkmaz'a, parasını polis memurunun bulduğunu söyleyerek, parayı teslim etti.

Siparişini verdiği kontörlerin ücretini bankaya yatırmak üzere iş yerinden ayrıldığını belirten Korkmaz, bankaya giderken montunun arasına koyduğu 14 bin TL'yi düşürdüğünü bildirdi.

Korkmaz, şöyle konuştu:

''Kontörlerin ücretini yatırmak için bankaya gittiğimde parayı düşürdüğümü fark ettim. Para montumun arasındaydı. Hemen geldiğim yolu kontrol ettim ama parayı bulamadım. Dükkana dönüp kamera kayıtlarını incelediğimde parayla dükkandan ayrıldığımı gördüm. Bunun üzerine karakola giderek parayı düşürdüğümü söyledim. Onlar da bana paramın polis memurları tarafından bulunduğunu söyledi. Daha önce başıma böyle bir olay gelmemişti. Polis memurlarından Allah razı olsun. Bütün insanlarımız kötü değil. Aramızda iyi insanlar da var.''

Polis memuru Kadir Akbaş ise arkadaşıyla nikah işlemleri için bankaya kredi çekmeye gittiğini belirterek, ''Bankanın yakınında yolda deste halinde para buldum. 155 Polis İmdat hattını arayarak ihbar olup olmadığını sordum. İhbarda bulunulmadığını öğrenince parayı bulduğum bölgeye bakan polis merkezine teslim ettim. Benim yerimde kim olsa aynı şeyi yapardı'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*