Parayı alamayınca arabayı yaktılar

Parayı alamayınca arabayı yaktılar.14013
  • Giriş : 13.05.2008 / 09:36:00

Kartal'da silahlı soyguncular özel bir firmaya ait sigara dağıtım aracını sürücüsü ile birlikte gasp etti. Silahlı saldırganlar, içerisindeki kasada bulunan paraları alamayınca aracı ateşe verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özel bir firmada sigara dağıtım görevlisi olarak çalışan Oğuz Burak (27) 34 DU 1822 plakalı dağıtım aracı ile Kartal Kurfalı bölgesinde bir işyerine sigara verdikten sonra tekrar aracına binmek üzereyken silahlı üç kişinin saldırısına uğradı. Silah tehdidi ile aracın arka bölmesine bindirilen Burak'ın elleri koli bandı ile bağlanarak etkisiz hale getirildi. Araçtaki sigaralardan büyük bölümünü kendi araçlarına taşıyan saldırganlardan ikisi kendi araçlarıyla olay yerini terk ederken, üçüncü şahıs da dağıtım minibüsünü arka bölümde etkisi hale getirilen Burak ile birlikte alarak Pendik bölgesine geçti. Sigara dağıtım aracını Fevzi Çakmak Mahallesi Atatürk Caddesi Fırtına Sokak üzerinde bulunan inşaat halindeki binaların yanına park eden zanlı uzun süre aracın sürücü mahallinde bulunan para kasasını açmaya çalıştı. Para kasasını araçtan sökmeyi bir türlü başaramayan gasp zanlısı arka bölümde hapsettiği Burak'ı çıkartarak inşaatların arasındaki boş araziye götürdü. Burak'ın üzerinde bulunan yaklaşık 300 YTL'yi alan zanlı içerisindeki kasada binlerce YTL bulunan aracı ateşe vererek olay yerinden yaya olarak uzaklaştı.

Araçtan yükselen alevleri fark ederek olay yerine gelen vatandaşlar aracın birkaç metre yakınında ellerinden koli bandı ile bağlı olarak yerden yatan Oğuz Burak ile karşılaştı. Olayın etkisiyle şoka giren Burak'ın ellerini çözen vatandaşlar bir yandan da durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. İtfaiye ekipleri büyük bölümü yanan aracı söndürürken ön bölümde bulunan para kasasını da sabitlendiği yerden sökerek araç dışına aldı. Büyük hasar gören ve içerisinden dumanların çıktığı para kasasını levye yardımı ile açan itfaiye ekipleri yanmakta olan kağıt banknotlara da yangın söndürücüsü ile müdahale etti. Para kasasının içerisinde bulunan binlerce YTL'lik banknotların büyük bölümünün yanarak kül olduğu tespit edildi.

Görgü tanıkları ise dumanların yükseldiği aracın yanından bir kişinin ayrıldığını gördüklerini araca yaklaştıklarında ise Burak'ı ellerinden koli bandı ile bağlanmış şekilde yerde yatarken gördüklerini söyledi.

Oğuz Burak ifadesine başvurulmak üzere polis merkezine götürülürken olayla ilgili araştırmalarını başlatan emniyet yetkilileri zanlıların yakalanmaları için çalışmalarını sürdürüyor.

STARGAZETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious