Parayı basan Arshavin'i alır!

  • Giriş : 08.01.2009 / 12:04:00

Kısa süre içerisinde Rusya'dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Arshavin için 20 takım sıraya girerken tek bir şart var...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Devler Arshavin'in peşinde. İngiliz medyasına göre Arsenal, İtalyan medyasına göre de Juventus genç yetenek için imzaya yakın.

Ancak Arshavin'in menajeri ve Rus kulübü Zenit'ten gelen açıklamalar çok net. Paranın tamamı bir kerede ödenecek ve bu şartların altına giren takım da yıldız ismi renklerine katacak.

Tottenham geride kalan yaz döneminde Arshavin için 16 milyon poundlyk bir teklif yaptı ve bu geri çevirildi. Zenit'in 20 milyon pounda ikna olacağı açıklanırken, Premier Lig'den Arsenal ve Serie A'dan Juventus'un bu paranın altına girmeye en yakın iki takım olduğu ifade edildi.

Arsenal ve Jyuventus genç yıldızı renklerine katmak isterken ödemeyi taksitler halinde yapmak için menajerlerle temasa geçti. Bu aşamada yanıt Arshavin'in temsilcisinden gelirken, Dennis Lachter, "Zenit sadece bir kerede paranın tamamının ödenmesini ve işlemlerin hemen bitmesini istiyor. Zenit'in bu şekilde çalışması bazı takımları korkutuyor ancak Danny'de de 24 milyonu böyle aldılar. Onlar böyle çalışıyor" dedi.

Zenit duruşundan taviz vermemesine karşın Arshavin'in menajeri genç yıldızın ara transfer dönemi kapanmadan transferi tamamlayacaklarına inandığını ifade etti.

Arshavin için tam 20 takımdan teklif aldıklarını söyleyen, Lachter "Takımlar sıraya girmiş durumda. Burada paranın tamamını bir kerede Zenit'e ödeyen Arshavin'i alacak. Ben kısa sürede transferin tamamlanacağına inanıyorum" dedi.

Kısa süre önce açıklama yapan Zenit Teknik Direktörü Dick Advocaat da Arshavin'i satmak üzere olduklarını ve genç yıldızın 2008 Avrupa Şampiyonası'nda sergilediği performansın ardından bu tekliflerin normal olduğunu ifade etmişti.

Medyada çıkan haberlere ve Advocaat'a göre Arshavin için en ciddi adres Arsenal denirken, Serie A devlerinden Juventus'un da son bir hamle ile genç yeteneği elinden kaçırmamak için çabalayacağı ifade edildi.

Bu arada Arshavin'in Avrupa Şampiyonası'nın ardından İngiltere'ye gerçekleştirdiği ziyarette Arsenal ve Spurs'un tesislerini gezdiği yönünde yapılmış olan haberler menajeri tarafından kesin bir dille yalanlandı.

HTSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*