Parayı ödemeyen başkana hapis!

Parayı ödemeyen başkana hapis! .11442
  • Giriş : 19.12.2008 / 10:07:00

Türk futbolunda kulüplerimizin yaşadığı ekonomik kriz ve çarpık yönetim sonunda yöneticileri ağır ceza mahkemelerinde yargılanmaya ve hapis yatma kapısına kadar getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özellikle son yıllarda yaşadığı yönetim krizleriyle ön plana çıkan Bank Asya 1.Lig takımlarından Malatyaspor'da bir süredir alacak davası süren eski teknik direktör Metin Yıldız'ın 165 bin YTL'lik alacağı kulüp başkanı İlhan Kavuk hakkında hapis kararı çıkmasına neden oldu. Daha önce Malatya 1. İcra Mahkemesi'nde görülen kararın ardından borçlu sanık İlhan Kavuk'un icra taahhüdünü yerine getirmemesinin ardından Malatya 2.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava neticesinde kulüp başkanı Kavuk hakkında 1 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

202 BİN YTL

Teknik direktör Yıldız'a olan bu borçla ilgili ödeme taahhüdünde bulunan ve imzası bulunan kişinin dönemin başkanı İlhan Kavuk olmasından dolayı hapis kararının Kavuk hakkında verildiği belirtildi. Malatyaspor veya İlhan Kavuk ancak toplam 202 bin YTL olan borcu ödemesi halinde bu hapis cezasından kurtulabilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*