'Parçaları tamamlayın, göreceksiniz'

'Parçaları tamamlayın, göreceksiniz'.8608
  • Giriş : 30.11.2008 / 20:25:00

Türk Tarih Kurumu'nun eski başkanı Halaçoğlu Türkiye üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekerek 'Benliğinizi koruyun' uyarısı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Eski Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, ''Türkiye üzerine oynanan oyunları, her şeyi yan yana koyarak anlayabiliriz'' dedi,

Prof. Dr. Halaçoğlu, Nurcihan Velicangil Kültür Merkezi'nde Türk Ocağı Burdur Şubesince düzenlenen ''Kafkasya, Orta doğu'daki Gelişmeler ve Türkiye'' konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Emperyalist ülkelerin, Orta doğu ve Kafkasya'daki petrol, doğal gaz ve maden zenginliğini ele geçirmek istediğini belirten Halaçoğlu, emperyalistlerin Osmanlı Devleti zamanından bu yana Türkiye, Türki Cumhuriyetler, Suriye, İran, Afganistan, Gürcistan ve Irak üzerinde oynadıkları oyunları sürdürdüklerini söyledi.

ABD'nin Büyük Orta Doğu Projesi ile bu zenginlikleri ele geçirmek ve bunları sevk edebilmek amacıyla önce Afganistan'ı, daha sonra da Irak'ı işgal ettiğini kaydeden Halaçoğlu, şöyle konuştu:

''Suriye üzerindeki emellerini gerçekleştiremedi. Bunları yapabilmek için ülkeleri öz benliklerinden uzaklaştırdı. İç dinamizmlerini kaybettirdi. Bugün Orta doğu üzerine çizilen harita 1914'de çizilen harita ile aynıdır. Amaç ise yine aynıdır. Bu emellerinden vazgeçmediler. Türkiye üzerine oynanan oyunları, her şeyi yan yana koyarak anlayabiliriz. Bugün dünya enerji politikaları üzerinden yönetilmektedir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*