Parendeli taç!

Parendeli taç!.10733
  • Giriş : 06.03.2008 / 18:15:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 12:12:59

Daha 17 yaşındayken takla atarak taç kullanmaya başladı. Kullandığı atış 60 metre uzaklığa kadar ulaşıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Osmaniyeli futbolseverler Servet Alibekiroğlu'nu yıllar önce Profesyonel Lig'deki Osmaniyespor'un alt yapısında Futbol oynarken takla atarak yaptığı taç atışı ile tanıdı.

Şu anda Osmaniye Birinci Amatör Küme Futbol Ligi'nin Endüstri Meslek Lisesi Futbol takımında amatör olarak Futbol oynayan Servet Alibekiroğlu, hala maç içerisinde ilginç taç atışını yapmaya devam ediyor.

Takla atarak yaptığı taç atışının kornerden daha tehlikeli pozisyonların olmasına imkan sağladığını belirten Servet Alibekiroğlu, attığı taç atışının 60 metre uzaklığa kadar ulaştığını ve topu takım arkadaşı ile buluşturabildiğini söyledi.

16 yıl önce bu taç atışını kullanmaya başladığını söyleyen Alibekiroğlu, şu anda bu taç artışını Türkiye'de bir kişinin daha atmaya başladığını ve internet sitelerinde Türkiye'de ilk parendeli taç şeklinde haber yapıldığını gördüğünden üzüntü duyduğunu belirterek, sözlerine şöyle devam etti:
"16 yıl önce Brezilyalı bir futbolcunun takla atarak taç attığını görmüştüm. Gördüğüm bu atış şeklini denedim ve daha 17 yaşındayken takla atarak taç kullanmaya başlamıştım. O zamanlar Adana bölgesi hakemlerinin bazıları atışın nizami olmadığını belirterek taç atışını iptal ediyorlardı. Bu nedenle Futbol Federasyonu'ndan atışımın nizami olduğunu kanıtlayan belgeyi dahi aldık. Şimdilerde internet sitelerinde dolaşan bir habere göre Türkiye'de bir futbolcu benim gibi taç atmaya başlamış ve bunu bir ilk şeklinde göstermişler. Ama ben parendeli taç atışını 15 yıl önce atmaya başlamıştım. Buda beni üzüyor."

Parendeli yani takla atarak atılan taç atışı ile takımlarına görselliğin yanı sıra gol noktalarında da büyük avantaj sağladığını belirten Servet Alibekiroğlu, "Futbol centilmenlik kuralları içerisinde görsel şenliği olan bir spordur. Ben de buna katkı sağlıyorum" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious