Paris Caddesine Cezayir soykırım anıtı

  • Giriş : 09.10.2006 / 00:00:00

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sözde Ermeni soykırımını reddetmeyi suç sayan yasa tasarısının kabul edilmesi halinde tepkisi kalıcı olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sözde Ermeni soykırımını reddetmeyi suç sayan yasa tasarısının Fransa Meclisi'nde kabul edilmesi durumunda Paris Caddesi'ne bir Cezayir soykırımı anıtı dikeceklerini açıkladı.
Konuya ilişkin İHA'ya açıklamada bulunan Gökçek, Fransa Meclisi'nde 12 Ekim tarihinde görüşülecek olan sözde Ermeni soykırımını reddetmeyi suç sayan yasa tasarısının iki ülke ilişkilerini olumsuz etkileyeceğini belirtti.

Fransa'nın, Türkiye'yi hedef alan tutumuna anlam vermekte zorlandığını kaydeden Gökçek, iki ülke ilişkilerini baltalayacak olan yasa tasarısının Meclis'e gelmeden çekilmesi gerektiğini ifade etti. Gökçek, söz konusu tasarının 12 Ekim tarihinde Fransa Meclisi'nden geçmesi halinde, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yasaya tepki olarak Paris Caddesi'ne bir Cezayir soykırımı anıtı dikeceklerini açıkladı.

Sözde Ermeni soykırımını reddetmeyi suç sayan yasa tasarısının Fransa Meclisi'nde kabul edilmesi halinde Paris Caddesi'ne dikilecek Cezayir soykırımı anıtına ilişkin yasal prosedürün birkaç gün gibi kısa bir sürede tamamlanacağını anlatan Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin de bu karar sıcak bakacağına inandığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious