Paris Plajlarına 'yasak' geldi

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

Paris Belediye Başkanı, sarkıntılıklara sebep olacağı gerekçesiyle Paris Plajı'nda "uygunsuz kıyafetle" dolaşılmasını yasakladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Her yaz Seine Nehri'nin kıyısına kurulan plajda, olası cinsel 'provakosyonları' önlemek için karar çıkaran Paris Belediye Meclisi, "uygunsuz kıyafetle" plaja girenleri cezalandırmayı kararlaştırdı. Le Parisien / Aujourd'hui en France gazetesinde yayınlanan habere gore, plajda, "çıplak olarak, string ile ya da monokini (tek mayo) ile dolaşmayı yasaklayan karar, "çıplak poposunu ya da göğsünü sergileyenlerin" 38 Euro para cezasına çarptırılmasını öngörüyor. Konuya ilişkin Le Parisien'e açıklama yapan belediye başkan yardımcısı Pascal Cherki, "Bir yönetmelik çıkarmak zorundaydık. Güvenlik nedeniyle plajda uygunsuz kıyafetlerle dolaşılmasını yasaklamaya karar verdik. Bu, sarkıntılıklara ve tehlikeli davranışlara sebep olabilir. Bir nehrin kenarındayız."şeklinde konuştu.

Her yıl Seine Nehri kıyısı boyunca kurulan yapay plaj başta Paris'e gelen turistler olmak üzere milyonlar kişinin ilgisini çekiyor. Bu yıl beşinci kez inşaa edilen Paris Plages; deniz kumlu plajıyla, palmiyeleriyle, şezlonglarıyla Paris'in tarihi merkezini bir sahil kasabasına dönüştürüyor. 20 temmuzda açılan Paris Plages'a bu yıl dört milyon kişinin gelmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious