Park fişiyle bilgisayara saldırı

Park fişiyle bilgisayara saldırı.10801
  • Giriş : 08.02.2009 / 15:11:00

Hacker'ların kullandığı yöntemler bazen günlük hayatın içindeki nesnelerle bilgisayarları ilişkilendiriyor. En son saldırı ise araba kullanan kişileri hedef alıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


ABD'nin bir eyaletinde başlayan bir saldırı şekli kullanıcıları ve güvenlik uzmanlarının canını sıkıyor. Çünkü bu saldırı biçimi sızma anında teknolojiyi değil topluma çok daha yakın bir yöntemi kullanıyor. Araçların camlarına yerleştirilen çeşitli park bileti görünümlü fişler, yemi yutanlara internet üzerinden bir siteye giderek bir etkinleştirme işlemi yapmalarını söylüyor. Bu şekilde kullanıcılara ücretsiz park imkanı vaat ediliyor.


Trojanın Hası Park Biletinde

Kullanıcılara bir internet sitesi ziyaret etmesini söyleyen bu biletlere kanan kişilerin bilgisayarına, ilk yeniden başlatmada kötü amaçlı biçimde çalışmaya başlayacak bir Truva atı bulaşmış oluyor. Bu kötü amaçlı yazılım bir tarayıcı yardımcı nesnesi (browser helper object, BHO) olarak (bir araç çubuğu gibi) kendisini Internet Explorer'a tanıtıyor. Ardından ise sisteminizde bir virüs olduğunu söyleyerek size sahte bir antivirüs yazılımı indirtmeye çalışıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*