Park halinde kundaklanan araç yandı

  • Giriş : 13.05.2006 / 00:00:00

İzmir'in Konak İlçesi Hatay Semti'nde park halinde bir otomobil kundaklandı. Otomobili saran alevler yanda park halinde duran başka bir otomobile de sıçradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kundaklama olayı gece 04.00 sıralarında Hatay 296 Sokak'ta meydana geldi. Park halinde bulunan Emekli Hakim Zenure Kanbir'in oğlu Murat Balkan Kanbir'e (23) ait 10 NV 018 plakalı aracın yandığını gören vatandaşlar itfaiye ve polise haber verdi. Vatandaşların kendi imkanlarıyla söndürmeye çalıştıkları yangın park halinde bulunan emekli Albay Oktay Yaylalı'ya ait 35 AND 87 plakalı araca da sıçradı. İtfaiyenin gelmesiyle yangın kısa sürede kontrol altına alınanak söndürüldü. Ancak araçlar kullanılamaz hale geldi. Otomobilinin alevler içinde yanışını çaresizce seyreden Murat Balkan Kanbir, bu duruma isyan etti.

Olayın ardından inceleme yapan polis ekipleri yangının Kanbir'e ait otomobile dökülen benzinle çıkartıldığını tespit etti. Olayı gören vatandaşlar, sokağa gelen iki kişinin otomobilin tekerleğine benzin dökerek aracı ateşe verdiklerini iddia etti. Kaçan kişilerin yakalanması için çok yönlü çalışma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious