Park halindeki otomobil yandı

Park halindeki otomobil yandı .10242
  • Giriş : 14.03.2008 / 09:10:00

Fatih'te park halindeki bir otomobil, gece yarısı alev alev yandı. Aracın, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce benzin dökülerek ateşe verildiği iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alev alev yanan otomobili kendi imkanları ile söndürmeye çalışan vatandaşların çabası yetersiz kaldı. İtfaiye ekipleri de LBG'li otomobildeki yangını söndürmek için uzun süre uğraştı. Görgü tanıkları park halindeki 2 aracın da çekilerek son anda yanmaktan kurtarıldığını söyledi.

Edinilen bilgiye göre, saat 02.00 sıralarında Fatih Haydar Mahallesi İrfan Ahmet Sokak'ta park halinde olan bir otomobil yanmaya başladı. Otomobilin sahibi Orhan Genç ve komşuları, yangın sırasında meydana gelen küçük patlamalara uyandı. Sokak sakinleri ve otomobilin sahibi evinden çektiği hortumla su sıkarak yangına müdahale etti ancak alev alev yanan otomobili söndürmek kolay olmadı. Bir süre sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevleri bastırdı ancak otomobil LPG'li olduğu için yeniden alevler yükseldi. İtfaiye ekipleri yangını söndürmek için yoğun çaba sarf etti.

Otomobilin sahibi, olayın kundaklama olduğunu iddia ederek, "Uyandığımda alev alev yanıyordu. Diğer araçlara da sıçrayacaktı." dedi. Bir komşusu ise, yanıcı bir maddenin araçların altından akarak gittiğini belirterek, "Diğer araçlar da yanacaktı ancak birisini sahibi çekti. Olan bu otomobile oldu." dedi.

Kundaklama iddialarına karşı polis otomobil üzerinde incelemelerde bulunarak, failleri araştırmaya başladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious