Parlak ilk 11'deki yerini sağlamlaştırdı

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Kayserispor'un genç yeteneklerinden İlhan Parlak, Rodiç'in sakatlanmasıyla sık sık forma şansı bulduğu takımında Süper Lig'deki ilk golünü Sivasspor'a attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ama bu maçlarda özellikle son vuruşlarda etkili olamadım. Bu nedenle takımdaki düşüş dışında bende gol atamamanın, son vuruşları iyi yapamadığım için aşırı stres oluştu. Herşeye rağmen Ertuğrul Hocam Sivasspor maçı öncesinde beni oynatmaya karar verdi. Güvendiğini söyledi. Ben de bu maçta çıkış yakalamak istiyordum. Takım ve kişi olarak stresli çıktığımız maçın daha ilk saniyelerinde Ergün ağabeyinin attığı pası iyi değerlendirerek golü buldum. Bu gol hem benim üzerimdeki hem de takımdaki stresi attığını düşünüyorum. Bundan sonrasında da elimden geleni yapacağım. Bana başta Ertuğrul hocamın olmak üzere güvenen herkesin bu güvenlerini boşa çıkartmak istemiyorum." diye konuştu.

Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu öğrencisi olan 20 yaşındaki İlhan Parlak, maçta kendisinin golü 17. saniyede attığı şeklinde hatırladığını ancak maç sonrası öğrendiğinde golün kayıt edildiği sürenin 15. saniye olduğunu söyledi. İlhan, Türkiye liglerinde en erken gol atma rekorunu kırdığı yönündeki haberleri aldığını ancak Gençli Milli Takım kampında olduğu için bu konuyla ilgilenemediğini belirtti.

Türkiye Futbol liginde en erken gol atma rekoru ise 2001-2002 sezonunda Galatasaray ile Göztepe arasında oynanan maçta Galatasaraylı futbolcu Vedat İnceefe'ye ait. Vedat, maçın 18. saniyesinde golü kayıt etti. Galatasaray bu maçtan 5-0'lık skorla galibiyetle ayrılmıştı. Güney Kore'yle oynanan 2002 Dünya Kupası karşılaşmasında Hakan Şükür 11. saniyedeki goloyle tarihe geçmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious