Parlamento bitti, görev yapamıyor!

  • Giriş : 24.12.2006 / 00:00:00

CHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, Parlamentonun görevini yapamaz hale geldiğini savunarak, “Diyoruz ki; 2007 seçimle geçmesin, perişan olmasın” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP Kağıthane İlçe Başkanlığı tarafından Kağıthane'deki bir düğün salonunda düzenlenen “Muhalefet ve İktidar Duruşu” konulu toplantıda konuşan Sevigen, Türkiye'nin geleceğine ilişkin kaygılarının olduğunu söyledi.
Parlamentonun teamüllerden farklı olarak 4 yıldan daha fazla süredir görevde bulunduğunu ifade eden Sevigen, “Parlamento bitmiş artık. Ne denetleme, ne kanun çıkarma görevlerini yapamıyor. Diyoruz ki; 2007 seçimle geçmesin, perişan olmasın” diye konuştu.

Mehmet Sevigen, oy kullanmayan seçmenlerin sandığa gitmesi durumunda CHP'nin seçimlerde birinci parti çıkacağını ileri sürerek, sandığa gitmeyenlerin neden gitmediklerini, gençlerin sandığa gitmeleri için ne gerektiğini öğrenip üzerlerine düşeni yapacaklarını, böylece Türkiye'nin sıkıntılardan kurtulacağını ifade etti.

HASAN FEHMİ GÜNEŞ'İN KONUŞMASI

CHP İstanbul Milletvekili Hasan Fehmi Güneş de AKP iktidarının görevde bulunduğu 4 yılda Türkiye'de hiçbir şeyin daha iyi olmadığını savunarak, “Bir suç, bir bunalım toplumuna doğru sürükleniyor, ulus... Herkes bu dönemin sona ermesini beklemektedir ve bizden beklemektedir” dedi. Cumhurbaşkanlığı ve genel seçim sürecine de değinen Güneş, CHP'lilerin bu konuda her şeyi yapmaya hazır olduğunu belirterek, “Bu seçimler, sıradan seçim değildir, yeni bir ulusal savaştır” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious