Parmak bebek hayata tutunamadı

Parmak bebek hayata tutunamadı.17726
  • Giriş : 22.05.2008 / 00:13:00
  • Güncelleme : 23.05.2008 / 13:44:08

Bursa'da 6,5 aylık prömetüre olarak dünyaya gelen ve mide kanaması teşhisi konulan parmak bebek Medine Gül Altıntaş hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Medine Gül'ün yaşatılabilmesi her gün 3 ünite Rh negatif kandan alınan krioların transferi yapıldı, ancak Medine'nin minik kalbi 231 gün sonunda yapılan başarılı müdahalere rağmen yenik düşmesi baba Necati Altıntaş'ı da üzdü.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde mide kanaması problemiyle dünyaya gelen Medine Gül'ün yaşaması için uzmanlar seferber oldu. Yapılan incelemelerde Medine'ye her gün kan verilmesi gerektiği kararlaştırıldı. A Rh negatif kandan alınan kriolar Medine Gül'e aktarıldı. Kan az bulunduğu için seferber olan baba Necati Altıntaş, yerel medya, ulusal medya ve mail gruplarından yardım istedi. Oluşturulan kan zinciri sayesinde her gün 3 ünite kan temin edilerek Uludağ Üniversitesi'nin Kan Bankası'na getirildi. 231 günlük süreçte toplanan kriosu alınmış 350 ünite A RH negatif kan ise Kan Bankası'nda diğer hastalar için kullanıldı. 720 gram olarak dünyaya gelmesine rağmen başarılı müdahalelerle 7 aylık olduğunda 2 kilograma ulaşan minik Medine'nin kalbi, daha fazla müdahaleye dayanamadı.

Yorgun düşen minik kalbi duran Medine Gül, Zonguldak'ta toprağa verildi. Baba Necati Altıntaş, "Bursa'daki tüm yerel televizyon ve yerel gazeteler, radyolar da büyük destek sağladılar. Kan anonslarını sürekli yapan Samanyolu Televizyonu'na da teşekkür ediyoruz. Emek, Güzelyalı ve Mudanya Belediyesi, kan anonslarıyla yardımcı oldu. Gece gündüz demeden araçlarıyla bir çok insan bize katkı sağladı. Mailleriyle binlerce kişi bizi yalnız bırakmadı. Oyak Renault Spor Kulübü ve yöneticileri bu süreçte beni yanlız bırakmadılar. Allah herkesten razı olsun" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious