Parmak bebek taburcu ediliyor

Parmak bebek taburcu ediliyor.89473
  • Giriş : 19.03.2009 / 17:20:00

Özel Kocaeli Konak Hastanesi'nde 490 gram olarak dünyaya gelen ve yaşamasına mucize gözüyle bakılan parmak bebek, iki gün içinde taburcu edilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Daha önce ikiz bebeklerini kaybeden Gürel çifti, bebeğe, 'Allah'ın bir lütfu' anlamına gelen Erçin ismini koydu.

Özel Kocaeli Konak Hastanesi'nde 9 Kasım 2008 tarihinde 23 haftalıkken 490 gram olarak dünyaya gelen parmak bebek, 4,5 aylık tedavi sürecinden sonra bin 250 gram olarak taburcu edilecek.

Konak Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlu Hekimi Uzman Dr. Erdinç Gözcü'nün denetiminde gerçekleşen tedavi sonucunda bebek, artık solunum cihazına bağlı olmaksızın nefes alıp verebiliyor. 4,5 aylık tedavi boyunca her gün hastaneye gidip gele perişan olan Nazan- Gökhan Güreli çifti, bebeklerine sağlıklı bir şekilde kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Bebeklerini ilk defa kucaklarına alma heyecanını yaşayan çift, Dr. Gözcü'ye ve hastane personeline minnettar olduklarını söyledi.

Baba Güreli, daha önce kaybettikleri ikiz bebeklerinin acısının hala içerisinde olduklarını, bu bebeğin Allah'ın bir lütfü olduğunu söyledi Baba Güreli, "Daha önce ikiz bebeğimizi dünyaya getirmiştik. Ancak bu bebeklerimiz yaşayamadı; ama biz hiçbir şekilde sitem etmedik. Şimdiki çocuğumuz 490 gram olarak dünyaya geldi ve bir ara 400 grama kadar düştü. İnternetten, kitaplardan araştırdım, bu kadar küçük bir bebeğe rastlamadım. Bebeğimizin yaşamasından ümidimizi kesmeye başlamıştık. Ama Allah lütfetti, bize bebeğimizi bağışladı. Bu yüzden bebeğimizin ismine Allah'ın lütfu anlamına gelen Erçin ismini koyduk." dedi.

Anne Güreli ise, Konak Hastanesi'nde 4,5 aya yakın tedavi gören bebeklerini şu anda kucağına alıyor olmaktan büyük bir heyecan duyduklarını dile getirdi. Anne Güreli, "Hastanede bebeğimize çok iyi bakıldı. 4,5 ay boyunca bebeğimizi sadece küvözün dışından izleyebildik. Bebeği ilk defa kucağımıza alıyoruz. Bunun büyük heyecanını yaşıyoruz." dedi.

Uzman Dr. Gözcü, Erçin bebeğin çok küçük şekilde dünyaya geldiğini ve Türkiye'nin en küçük bebeklerinden biri olduğunu söyledi.

Bebeğin yaklaşık 4 ay solunum cihazına bağlı kaldığını ve yaşamasının büyük bir mucize olduğunu ifade eden Gözcü, bebeğin 480 gram olarak dünyaya geldiğini ve bir ara 400 grama kadar düştüğünü kaydetti. Dr. Gözcü, parmak bebeği, uygulanan tedavi sonrasında bin 250 gram olarak iki gün içinde taburcu etmeyi planladıklarını söyledi.

Konak Hastanesi olarak gerekli tedavi araçlarıyla 20 bebek kapasiteli Yenidoğan Yoğum Bakım Ünitesi'nde Erçin bebek gibi bebekleri tedavi ettiklerini belirten Gözcü, hastaneye İstanbul, Bursa, Sakarya, Düzce gibi illerden çok sayıda bebek geldiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*