Parsadan toprağa verildi

  • Giriş : 26.07.2006 / 00:00:00

Örtülü ödenek dolandırıcısı Selçuk Parsadan toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tansu Çiller'in başbakanlığı döneminde emekli Orgenaral Necdet Öztorun'un ismini kullanarak örtülü ödenekten 5.5 milyar lira alarak ünlenen dolandırıcı Selçuk Parsadan'ın (54) cenazesi, Feriköy Behram Çavuş Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Feriköy Behram Çavuş Camii'ndeki cenaze törenine Selçuk Parsadan'ın oğlu Hakan Parsadan, kızı Cansel Parsadan ve son zamanlarda birlikte yaşadığı kadın arkadaşı İzabel Veziroğlu (38) ile bazı yakınları katıldı.

Parsadan'ın kızı Cansel, cenaze namazından önce babasının tabutu başına gelerek gözyaşı döktü. Cansel Parsadan, basın mensuplarına görüntü vermemek için yüzünü eşarpla gizlediği gözlendi.

Parsadan'ın son dönemde birlikte yaşadığı kadın arkadaşı İzabel Veziroğlu ise cami bahçesinde fenalaştı. Bir süre baygınlık geçiren Veziroğlu, daha sonra kedine geldi. Cami bahçesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Veziroğlu, Selçuk Parsadan ile ilişkiye başladıklarında onu dolandırıcı ve sahtekar olarak tanımadığını söyledi. 3 yıl önce tanıştıklarını belirten Veziroğlu, "Dolandırıcı ve sahtekar olarak kendisini tanımadım. İsmi de tanıdık gelmemişti bana. Bu kimliğinide sonraları öğrendim. Öğrendikten sonrada bana herşeyi zaten anlattı" dedi.

2 yıl önce kanserle mücadele başladığını belirten Veziroğlu, Parsadan'ın hapisten çıktıktan sonra kendisini toplamaya çalıştığını ifade etti. İlişkilerinin 6 ay önce bittiğini anlatan Veziroğlu, Parsadan'ın kendisine bilinen dolandırıcılıklarının dışında farklı bir bilgi anlatmadığını kaydetti.

Selçuk Parsadan'ın cenazesi ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazanın ardından Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious