Parsadan'ın ölüm sebebi açıklandı

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Omurilik kanserine yakalanan Selçuk Parsadan Okmeydanı Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Parsadan’ın oğlu, babasının bugün sabah saatlerinde ağır şekilde rahatsızlandığını ve kaldırdıkları Okmeydanı Hastanesi’nde kemoterapiye giremeden hayatını kaybettiğini açıkladı.

Telefon ile açıklamalarda bulunan ve ismini vermek istemeyen Selçuk Parsadan’ın oğlu, omurilik kanseri olan babasını salı günü sabah saatlerinde Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirdiklerini ve burada bir takım tetkiklerden geçirildiğini söyledi. Kan tahlilinin ardından doktorların babası hakkında kemoterapiye girmesi konusunda karar aldığını belirten şahıs, bu işlem gerçekleşemeden Parsadan’ın 14:20 sıralarında hayatını kaybettiğini ifade etti. Oğul Parsadan, babasının defin işlemlerinin çarşamba ya da perşembe günü yapılabileceğini kaydetti. Selçuk Parsadan’ın eşi İsabella’nın ise eşinin ölümünden sonra şok geçirdiği belirtildi.

SELÇUK PARSADAN TANSU ÇİLLER’İ DOLANDIRMIŞTI

Emekli Orgeneral Necdet Öztorun’un sesini taklit ederek 1995 yılında dönemin Başbakanı Tansu Çiller’i telefonla arayan Selçuk Parsadan, Kemalistler Derneği için 5 buçuk milyar lira vermesini istedi. Parsadan’ın sözde Öztorun adına istediği bu para Örtülü Ödenek’ten verildi. Ancak kısa bir süre sonra Çiller’in dolandırıldığı ortaya çıktı. Parsadan bu arada eşi Yılmaz Zafer’in tedavisi için parasal sıkıntı çeken sanatçı Perihan Savaş’ın adını kullanarak aralarında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve yine Başbakan Çiller ile bazı işadamlarının da bulunduğu 25 kişiyi de dolandırdı. İstanbul 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde de Perihan Savaş’ın adını kullanarak gerçekleştirdiği dolandırıcılık davasından yargılanıp 3 yıl 1 ay 15 gün cezaya çarptırıldı.

ıÜüÖrtülü ödenek’ dolandırıcılığıyla adını duyuran ve 25 Mayıs 1996’da tutuklanıp Bayrampaşa Cezaevi’ne konulan Parsadan yargılamalar sonucu toplam 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca mahkemeye hakaretten 2 yıl hapis aldı. İnfaz Kanunu’na göre 4 yıl 8 ay 28 günlük hapis yatan Parsadan, yaklaşık 3 yıldan beri bulunduğu Afyon E Tipi Cezaevi’nden 5 yıl önce (20 Şubat 2001) çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious