Parti olarak destekleriz

  • Giriş : 20.04.2007 / 00:00:00

'Nimet Çubukçu aday olacak'a, Gül ne yorum yaptı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erdoğan'ın Çankaya için 'herkesi şok edecek bir isim açıklayabiliriz' sözlerinden sonra Nimet Çubukçu'nun adı öne çıktı. Abdullah Gül'ün yorumu ne oldu? YENİ

Başbakan Erdoğan'ın Çankaya Köşkü için " herkesi şok edecek bir isim açıklayabiliriz" sözlerinden sonra Cumhurbaşkanlığı için sürpriz isim olarak Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun adı geçmeye başladı. Gazeteciler dün gece bu sürpriz ismi Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'e sordu.

Gül, Karadeniz Ekonomik İşbirliği (KEİ) Örgütü Dışişleri Bakanları Konseyi'nin toplantısına katılmak üzere gittiği Belgrad'daki temaslarını tamamlayarak yurda dönüşünde Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'öyle bir karar vereceğiz ki herkes bu ülkeye hizmet etmek istediğimizi anlayacak' açıklamasında bulunduğu, toplantıda MKYK üyelerinin yüzde 70'e yakınının Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adayı olmaması yönünde görüş bildirdiği ve Cumhurbaşkanı adaylığı için Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun adı geçtiği" yönündeki haberleri hatırlatarak, bunlara ilişkin görüşünü sordu.

Sabah bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunduğunu, buna ekleyecek birşeyin olmadığını belirten Gül, bu süreci hep beraber izleyeceklerini kaydetti.

"Hepimiz hizmetle meşguluz, başka birşeyle meşgul değiliz" diyen Gül, o bakımdan Başbakan Erdoğan'ın, "Öyle bir karar vereceğiz ki herkes bu ülkeye hizmet etmek istediğimizi anlayacak" açıklamasında bulunduğunun doğru olduğunu söyledi. Gül, "Başbakanımızın vereceği kararı hep beraber parti olarak desteklediğimizi söyledik biliyorsunuz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious