Partiler bayramlaşıyor

  • Giriş : 13.10.2007 / 14:42:00

Partiler bayramlaşıyor; gündem Ermeni tasarısı ve tezkere

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

 Siyasi partilerdeki geleneksel bayramlaşma programı çerçevesinde MHP, DSP, CHP, BBP heyetleri AK Parti'yi ziyaret etti.

AK Parti Genel Merkezi'ndeki bayramlaşma programında Devlet Bakanı Said Yazıcıoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan ve Ankara Milletvekili Faruk Koca ev sahipliği yaptı.

Ziyaretlerde ağırlıklı olarak son dönemdeki terör olayları ve ABD Kongresi Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde kabul edilen 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarıyla ilgili karar tasarısı değerlendirildi.

Siyasi partiler arasındaki geleneksel bayramlaşma programı çerçevesinde AK Parti'nin ilk ziyaretçileri MHP heyeti oldu. MHP heyetine başkanlık eden Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, bayramın acılarla tezahür ettiğine işaret ederek, hain terörün bayram sevincinin yarım kalmasına yol açtığını kaydetti.

-''BİR TARAFTAN İŞARET BEKLEMEDEN''-

Bütün kurum ve kuruluşlarla, diğer ülkelerle işbirliği yaparak teröre gereken dersin verilmesi gerektiğini ifade eden Bal, ''AK Parti bu noktada iktidar sorumluluğu almalıdır'' dedi.

Bal, hükümetin 'bir taraftan işaret beklemeden, sağa sola bakmadan' gerekenleri yapması gerektiğini söyledi.

Devlet Bakanı Yazıcıoğlu ise hükümetin bu konuda elinden gelen gayreti gösterdiğini belirterek, ''Birlik, bütünlük içinde olursak Türkiye olarak her türlü sıkıntıyı aşarız. Devleti oluşturan tüm kurum ve kuruluşlar birlik içinde bunu aşarız'' diye konuştu.

-DAYANIŞMA VE BİRLİĞİN ÖNEMİ-

CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Sinan Yerlikaya ve Ankara Milletvekili Nesrin Baytok'un ziyareti sırasında da son dönemdeki terör olayları konuşuldu. CHP MYK üyesi Yerlikaya, Türkiye'nin iç ve dış sorunlarının yoğunlaştığı dönemde dayanışma ve birliğin öneminin ön plana çıktığını vurguladı.

Bu sorunların çözümü için CHP olarak ellerinden geleni yapacaklarını dile getiren Yerlikaya, terörle mücadele ve ABD Kongresi Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde kabul edilen tasarı konusunda atacağı her adımda hükümete destek vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Bakan Yazıcıoğlu da Türkiye'nin sıkıntılı günler geçirdiğini ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük devlet olduğunu ifade ederek, bütün kurum ve kuruluşların, iktidar ve muhalefetin birlik içinde olması halinde aşılmayacak sorun bulunmadığını söyledi.

Yazıcıoğlu, Türkiye'nin birçok badireler atlattığını, son badireleri de atlatacağını dile getirerek, ''İnşallah el birliğiyle sorunların üstesinden geliriz'' dedi.

AK Parti'yi ziyaret eden DSP Genel Başkan Yardımcısı Tayyibe Gülek başkanlığındaki heyet de ABD Kongresi Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi’nde kabul edilen tasarısıyla ilgili görüşlerini aktardı. Gülek, alt komitede kabul edilen tasarının Genel Kurul'da kabul edilmiş gibi algılanmaması gerektiğinin altını çizerek, bu konuda hep birlikte çalışılmasını istedi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir Tuna, Genel Sekreter Yardımcısı Firuzan Tanrıkulu ve MKYK üyesi Taceddin Türeli'den oluşan heyet de AK Parti'yi ziyaret etti. Ziyaretten görüntü alınmasına izin verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious