Partilerden İsraile protesto

Partilerden İsraile protesto.19916
  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Demokratik Türkiye Partisi, Sosyalist Demokrasi Partisi ve Emek Partisi üyesi bir grup, İsrail Büyükelçiliği önünde, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto eylemi yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Demokratik Türkiye Partisi (DTP) Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) ve Emek Partisi (EMEP) üyesi bir grup, İsrail Büyükelçiliği önünde, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto eylemi yaptı.
DTP, SDP ve EMEP üyesi yaklaşık 50 kişilik grup, Çankaya Uğur Mumcu Caddesi'nde toplanarak İsrail'in Ankara Büyükelçilik Binası'na yürüdü.

Eylemde, İsrail'in Filistin halkına yönelik saldırıları protesto edildi. Eyleme katılan partiler adına ortak bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, İsrail'in devlet terörü uyguladığı ve ABD'den aldığı destekle Filistin'deki katliamlarına devam ettiği dile getirildi. Filistin'de yaşanan insanlık dramına dünyanın ve AKP'nin seyirci kaldığı ifade edilen basın açıklamasında "Bizler bir kez daha haykırıyoruz. Direnen Filistin halkının yanındayız. Bir kez daha emperyalistleri ve Siyonistleri lanetliyoruz. Tüm emekçi halkları Filistin halkına her yoldan destek vermeye, işbirlikçi devletin ve hükümetin İsrail'e işbirliğine karşı tavır almaya çağırıyoruz" ifadelerine yer verildi.

"Filistin halkı yalnız değildir", "Katil İsrail Filistin'den defol" şeklinde sloganların atıldığı eylemde, "Filistin halkı yalnız değildir", "Gazze yanıyor, AKP seyrediyor" yazılı dövizler açıldı.

Elçilik binası önünde Çevik Kuvvet Polisleri güvenlik önlemleri aldı. Filistin Bayrağı'nın da taşındığı eylem, olaysız şekilde sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious