Partilerin gençlik kollarına ilgi arttı

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

AK Parti Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı Zafer Kürkçü, seçilme yaşının 25'e indirilmesinden sonra partilerine gençler tarafından büyük ilgi oluştuğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

"Genel seçimin yaklaştığı bir dönemde, seçilme yaşının AK Parti'nin önderliğinde 25'e indirilmesinden dolayı Sayın Başbakanımız'a, genel merkez yöneticilerimize ve milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Özellikle üniversite gençliği, AK Parti'de siyaset yapmak için yoğun bir ilgi gösteriyor." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gençliğe verdiği özel önem sebebiyle İzmir'den en az 2 genç milletvekili çıkarmayı hedeflediklerini kaydeden Kürkçü, "Sayın Başbakanımız'ın, son MYK toplantısındaki il ve ilçelerde başarılı olmuş, sivrilmiş, ön plana çıkmış gençleri partiye kazandırma talimatı doğrultusunda harekete geçtik. Bize gösterilen bu ilgiyi de en iyi şekilde değerlendirerek, partimize kayıt yaptırmak isteyen gençleri sanki birer milletvekili adayıymış gibi titizlikle inceliyoruz." şeklinde konuştu.

Seçilme yaşının 25'e indirilmesi sebebiyle AK Parti Genel Merkezi'nin gönderdiği afiş ve broşürleri İzmir'in her yerine asmaya başladıklarını dile getiren Zafer Kürkçü, "Haydi Gençler Meclis'e" sloganıyla hazırlanan dev afişlerin büyük yankı uyandıracağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious