Partililer Ağar'ın istifasına üzüldü! Dönmesini istiyorlar

Partililer Ağar'ın istifasına üzüldü! Dönmesini istiyorlar.13404
  • Giriş : 25.07.2007 / 16:00:00

Mehmet Ağar’a, “yenilginin sorumlusu sen değilsin. Gereken gayreti gösterdin. yeniden dön” baskısı başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Partisinin oy oranını düşmesi üzerine Demokrat Parti Genel Başkanlığı görevinden istifa eden Mehmet Ağar’a, “yenilginin sorumlusu sen değilsin. Gereken gayreti gösterdin. İlk genel kurulda yeniden dön” baskısı başladı.

Genel Başkan Yardımıcısı Orhan Keçeli, yaptığı açıklamada, genel başkanlık için adaylığını koyacağını söyledi.

Mehmet Ağar’a “yakın çevresinin” hata yaptırdığını öne süren DP’nin bazı kurmayları, bu yüzden parti yönetiminden istifa edenler olduğunu hatırlattılar. DP’nini büyük kurultaya Orhan Keçeli’nin genel başkanlığında gitmesi ağırlık kazandı. Bugün saat 14.00’de toplanan DP Genel İdare Kurulu, genel başkan seçiminin tarihini belirleyecek.

OLMUŞLA ÖLMÜŞE ÇARE YOK

DYP’nin genel başkan adayı Orhan Keçeli, parti tüzüğünde genel başkanın istifası halinde genel başkan seçiminin 45 gün içinde yapılmasının öngörüldüğünü hatırlattı. Keçeli, bunun daha da erkene çekilebileceğini söyledi.

DP’nin yerel seçimler için şimdiden hazırlık yapması gerektiğini kaydeden Keçeli, şunları söyledi:

“Önümüzdeki dönemde 3 bin 216 noktada seçim yapılacak. Mahalle ve köy muhtarlarıyla birlikte bu sayı 60 bine ulaşacak. Geçen seçim bizim için bir referandumdu. Artık o seçim geride kaldı ve biz önümüze bakacağız. Teşkilatımızla ayaktayız. Böyle dönemlerde ayrılanlar da olabilir. Ama DP bir çınardır ve gidenlerle bu parti tükenmez.”

Eski genel başkan Mehmet Ağar’ın görevi süresince “insanüstü bir çalışma yaptığını” kaydeden Keçeli, “eğer bu konuda bir puanlama yapılmış olsa, Ağar ya birinci ya da ikinci olur. Ama, seçim güreş gibi değil. Sandığa girecek ve oradan da çıkacaksın. seçim döneminde hata yapmayacaksın. Olmuşla, ölmüşe çare yok. “

HEP BAŞARIYA ALIŞTIĞI İÇİN

Mehmet Ağar’ın bürokratlığı döneminde de hep başarıya alıştığını, seçimden yenilgiyle çıkmasını kabullenemediğini kaydeden Keçeli, “O yüzden genel başkanımız şoke oldu. Oysa, tarihimiz seçim yenilgisi alanların, ihtilalle uzaklaştırılanların daha sonra seçim zaferleriyle döndüğüne tanıktır. Süleyman Demirel de defalarca gidip geldi. Ecevit de benzer olayları yaşadı. DP, Mehmet Ağar’ı bırakmış değil” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious