Partinin başına Şener mi geçecek?

Partinin başına Şener mi geçecek?.9745
  • Giriş : 21.05.2009 / 19:00:00
  • Güncelleme : 21.05.2009 / 18:48:36

Hüsamettin Cindoruk'un genel başkan seçilmesinin ardından Demokrat Parti'de sular durulmuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demokrat Parti Bitlis İl Başkanı Ziya Yoldaş, Genel Başkan Hüsamettin Cindoruk'un partide birleşmeyi sağladıktan sonra seçime girmeden istifa edeceğine dair duyumlar aldıklarını belirterek, Cindoruk'un yerini Abdullatif Şener'e bırakma ihtimalinin bulunduğunu söyledi.

ANAVATAN Partisi, Doğru Yol Partisi ve Genç Parti'nin Demokrat Parti çatısı altında birleşerek orta sağı oluşturacağını kaydeden Yoldaş, "Genel Kurul'da Cindoruk'un genel başkanlığını destekledim. Ülkesini ve memleketini sevenleri bu oluşuma katkı sunmaya davet ediyorum." dedi.

Ziya Yoldaş, geçtiğimiz günlerde yapılan ve Hüsamettin Cindoruk'un Genel Başkanlığa seçildiği Genel Kurulu değerlendirerek, "Genel Başkanımı Hüsamettin Cindoruk'u başından beri destekliyordum. Eski Genel Başkanımız Süleyman Soylu bu partiye büyük katkılar sundu. Ancak genç ve tecrübesiz olması nedeniyle bazı sıkıntılar yaşadı. Şimdi Genel Başkanımız Hüsamettin Cindoruk, orta sağda oluşturacağı birleşme ile Türk siyasetine büyük katkı sunacaktır" diye konuştu.

Cindoruk'un sadece Orta Sağda yeni bir birleşim için aday olduğunu da sözlerine ekleyen Yoldaş, "Bu görevi tamamladıktan sonra orta sağda büyük isimler genel başkanlık için aday olacaklardır. Bunlardan biri de şu anda AK Parti'den ayrılarak yeni bir parti kurma çabası içinde olan Abdullatif Şener olacaktır. Bu oluşumu eski Genel Başkanlardan Süleyman Demirel, Mehmet Ağar, Tansu Çiller'e de teklif olarak götüren Cindoruk büyük destek görmüştür. Orta sağ ülkenin yaşadığı muhalefet eksikliğini de gidermiş olacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi şu anda iyi bir muhalefet görevini yerine getirememektedir. Demokrat Parti bu birleşimi bir kurtuluş olarak ortaya atmıştır. Anavatan Partisi, Doğruyol Partisi ve Genç Parti, Demokrat Parti çatısı altında orta sağı oluşturacaktır" şeklinde konuştu.

Yoldaş, Genel Kurul'un Bitlis açısından da önemine değinerek, "Genel Kurul'da eski Milletvekillerimizden Edip Safder Gaydalı da listede yer aldı. Daha önce eski milletvekillerimizden Yahya Çevik, yerini artık Gaydalı'ya bıraktığını belirtmiştir. Böyle uyum içinde başlayan çalışmamız bundan sonra da Bitlis için farklı değişimleri de beraberinde getirecektir. Artık tembelliğe alıştırılmış bir toplum yerine üreten, kazanan bir toplum hedeflemekteyiz" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*