Pasinler'de sel 120 evi vurdu

Pasinler'de sel 120 evi vurdu.13124
  • Giriş : 20.06.2009 / 15:35:00

Erzurum'un Pasinler İlçe Belediye Başkan Vekili Alican Yazıcı, yağış nedeniyle zarar gören 120 evde, hasar tespit çalışması yaptıklarını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün akşam ilçe genelinde etkili olan sağanak yağışta, su baskınları nedeniyle birçok evin zarar gördüğünü belirterek, 320 vatandaşın evlerinin su baskınlarından zarar gördüğü başvurusunda bulunduğunu söyledi.

Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü yetkililerinin ilçeye gelerek, hemen çalışmalara başladıklarını anlatan Yazıcı, şunları kaydetti:

''Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü ekibi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Şu ana kadar 120 evde hasar tespit çalışması yapıldı. Sırayla diğer evlerde de gerekli çalışmalar yapılacak. Evleri yağıştan zarar gören 150 aileye gıda yardımı yaptık. Bu vatandaşlarımızı gece öğretmenevi ve belediye binamızda ağırladık. Bazı vatandaşlarımız da geceyi yakınlarının yanında geçirdiler.''

Yazıcı, belediyenin alt yapı çalışmalarına da değinerek, yağış nedeniyle zarar gören kanalizasyon ve içme suyu şebekeleri ile yollardaki tahribatları da onarma çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*